Celeste, një lojë falas me platformë për një kohë të kufizuar

Celeste

Dyqani i lojërave Epic Games po përpiqet të bëhet një alternativë ndaj avullit të plotfuqishëm, diçka që le të pranojmë është shumë e komplikuar. Është sikur Telegrami të bënte çmos për të tejkaluar WhatsApp. Për t'u përpjekur të tërheqë një numër më të madh përdoruesish çdo javë, ai na jep një lojë.

Por me ardhjen e Krishtlindjeve, nga Epic Games, ata na vunë në dispozicion një lojë falas çdo ditë. Për fat të keq, jo të gjithë janë në përputhje me Mac, por ata që janë ne nuk duhet t'i lëmë të shpëtojnë, edhe pse ndonjëherë nuk ia vlen. Me Celeste, lojën e sotme falas, ky nuk është rasti.

Celeste është një lojë platformë që mundemi shkarkoni falas në Mac-in tonë deri në 5 të pasdites me kohën Spanjolle. Protagonistja e lojës është Madeline, të cilën duhet ta ndihmojmë të mbijetojnë demonët brenda saj në udhëtimin e saj në majën e malit Celeste.

Karakteristikat kryesore të Celeste

  • Aventurë me një lojtar e shënuar me tregim.
  • Mbi 700 ekrane të sfidave të vështira dhe sekreteve të përdredhura.
  • Fonogram i shkëlqyeshëm me më shumë se 2 orë muzikë origjinale me ritme tërheqëse sintetike të shoqëruara me piano.

Si një lojë e mirë me platformë, kontrollet janë ato tipike: hidhen, përshpejtohen në ajër dhe ngjiten me disa shtresa thellësie që pak nga pak do të dominojmë. Falë thirrjeve të menjëhershme, ne mund të marrim vendin ku kemi vdekur dhe të vazhdojmë rrugën tonë për në malin Celeste.

Për të përfituar nga kjo ofertë, së pari duhet të bëjmëshkarkoni instaluesin e Lojërave Epic nga faqja e internetit e Epic. Nëse tashmë kemi përfituar nga disa prej ofertave që kemi publikuar më parë në I'm from Mac, thjesht hapni aplikacionin, vizitoni dyqanin dhe kërkoni Celeste.

Pasi ta kemi shoqëruar atë në llogarinë tonë, ne nuk kemi nevojë t'i shkarkojmë ato në kompjuterin tonë, pasi kjo është e lidhur me llogarinë tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)