Më në fund kemi Apple AirTags

Apple AirTag paraqiti

Apple sot prezantoi AirTag, një aksesor i vogël, i dizajnuar në mënyrë elegante që ju ndihmon të gjurmoni dhe gjeni artikujt që kanë më shumë rëndësi me aplikacionin Find My të Apple. Jini të lidhur me një çantë, çelësa, çantë shpine ose sende të tjera, AirTag shfrytëzoni rrjetin e gjerë global Find My dhe mund të ndihmojë në gjetjen e një sendi të humbur.

AirtAgs të reja

Thashethemet janë përmbushur dhe ne fund kemi AirTags me ne Këto mjete të vogla mund të na ndihmojnë të gjejmë pothuajse gjithçka që humbasim falë teknologjisë Find My.

Duke përfituar nga rrjeti i gjerë global Find My mund të ndihmojë në gjetjen e një sendi të humbur. Të gjitha duke i mbajtur të dhënat e vendndodhjes private dhe anonime me enkriptimin nga fundi në fund. AirTag mund të blihet në një dhe katër paketa, përkatësisht për vetëm 29 dhe 99 dollarë. Në dispozicion nga e Premtja, 30 Prill.

Kaiann Drance, Nënkryetari i Apple për marketingun e produkteve në mbarë botën për iPhone:

Ne jemi të ngazëllyer për të sjellë këtë aftësi të re të pabesueshme për përdoruesit e iPhone me prezantimin e AirTag. Duke përfituar nga rrjeti i gjerë Find My, për t'i ndihmuar ata të kuptojnë gjurmojnë dhe gjejnë artikujt e rëndësishëm në jetën e tyre. Me dizajnin e tij, përvojën e paparë të kërkimit dhe veçoritë e integruara të privatësisë dhe sigurisë, AirTag do t'u sigurojë klientëve një mënyrë tjetër për të shfrytëzuar fuqinë e ekosistemit Apple dhe për të rritur shkathtësinë e iPhone.

Çdo AirTag është i rrumbullakët i vogël dhe i lehtë, përmban çelik inox të lëmuar me precizion dhe është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit IP67. 100 për qind e personalizueshme. Një altoparlant i integruar luan tinguj për të ndihmuar në gjetjen e pajisjes, ndërsa një mbulesë e lëvizshme ua bën të lehtë përdoruesve të zëvendësojnë baterinë.

AirTag ka E njëjta përvojë e konfigurimit si AirPods. Thjesht duhet ta afroni pajisjen me iPhone dhe ajo do të lidhet. Përdoruesit mund t'i caktojnë AirTag një sendi dhe ta emërtojnë atë me një vlerë të paracaktuar si "Keys" ose "Jacket", ose të sigurojnë një emër të personalizuar sipas zgjedhjes së tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.