Më shumë karburant në zjarr me datën e fjalës kryesore të shtatorit

Dhe është se na duhet vetëm konfirmimi zyrtar me dërgimin e ftesave nga Apple për mediat. Të gjitha thashethemet tregojnë 12 shtatorin si datën për kremtimin e ngjarjes së shumëpritur dhe tani Radio Franceze Europe 1 gjithashtu do ta kishte konfirmuar këtë datë.

E gjithë kjo mbetet jozyrtare dhe nuk ka të dhëna për të konfirmuar se kjo do të jetë dita e zgjedhur nga Apple. Me siguri Do të zgjidhet gjatë kësaj jave të njëjtë ose fillimit të javës tjetër. Konfirmimi i datës nuk mund të zgjasë shumë dhe Apple duhet të informojë disa javë para së paku në mënyrë që media pjesëmarrëse të mund të organizohet.

Cook Keynote

Për të cilin nuk ka dyshim se është vendi për kremtimin e kryefjalës

Në këtë kuptim, ajo që është e qartë është se Apple do të përsëritet në Apple Park dhe brenda Teatrit Steve Jobs. Mund të themi se vitin e kaluar me premierën e iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, gjithçka shkoi mirë për ta dhe prandaj jemi të sigurt që këtë vit do të jetë e njëjta gjë ose më mirë.

Importantshtë e rëndësishme por nuk është thelbësore të konfirmoni datën gjatë kësaj jave pasi që është e sigurt që kryesore është afër. Mund të themi se Apple ka gjithçka gati për ngjarjen dhe vetëm konfirmimi zyrtar mungon në mënyrë që të gjitha mediat dhe përdoruesit të dinë ditën kur do të na tregojnë harduerin e ri, i cili pritet shumë. Këtë javë do të jemi të vëmendshëm ndaj lajmeve që mund të mbërrijnë në lidhje me kryesorin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.