Më shumë konkurrentë për HomePod. Altoparlantët inteligjentë Amazon Echo tani mund të rezervohen në Spanjë

Amazon është padyshim një konkurrencë për të gjitha dyqanet në internet por është gjithashtu një konkurrencë për kompanitë e mëdha kur bëhet fjalë për prodhimin e produkteve të veta. Në këtë rast, pas një kohe testimi me folës të mençur Amazon Echo në Spanjë (periudhë në të cilën disa njerëz me fat morën një nga këta folës falas për të qenë testues beta) tani Tashmë mund të filloni rezervimin zyrtarisht në dyqanin online Amazon.

Kjo është padyshim një tjetër konkurrent i madh për Homepod i AppleEdhe pse është e vërtetë për sa i përket audios, nuk është një rival sot, me ndihmës Alexa dhe me çmimin e rregulluar të altoparlantëve të rinj të Amazon, nuk mund të konkurrojë.

Nisja zyrtare është caktuar për 30 Tetor

Disa ditë pas fillimit zyrtar të HomePod në vendin tonë, i cili është të Premten e ardhshme, 26 Tetor, ne do të shohim ardhjen e këtyre altoparlantëve të rinj inteligjentë nga Amazon me një datë të konfirmuar zyrtarisht 30 tetor. Ajo përkon gjithashtu me ditën që Apple do të mbajë fjalën e saj kryesore në New York, kështu që datën do ta kujtojmë me siguri.

Në çdo rast, modelet e altoparlantëve (nëse ka disa) që Amazon na paraqet do të jenë rivalë të vështirë për tu mposhtur duke marrë parasysh vlerën e parave dhe funksionalitetin që ato na ofrojnë. Më e vogla është Amazon Echo Dot dhe ky ka një çmim tani prej 35,99 euro. Echo Dot është një altoparlant inteligjent i kontrolluar nga zëri që përdor Shërbimin Zëri Alexa. Falë dizajnit të tij, është ideal për çdo dhomë. Thjesht kërkoni nga ai muzikë, lajme ose informacion. Mund të telefononi këdo me një pajisje Echo ose aplikacionin Alexa dhe të kontrolloni pajisjet tuaja të zgjuara të shtëpisë me mbështetjen zanore.

Atëherë ne kemi Amazon Echo dhe Echo Plus nisja me çmim respektivisht 59,99 dhe 89,99 dhe ato na ofrojnë një madhësi më të madhe se Dot. Këto dy altoparlantë me siguri do të jenë shitësit më të mirë sipas disa ekspertëve të zërit dhe janë ato që na ofrojnë tingullin më të mirë nga të gjitha modelet që kanë dhe çmimi është rregulluar në maksimum. Padyshim që ata gjithashtu gëzojnë inteligjencën e Alexa.

Modeli Echo Plus ofron tingull me cilësi të lartë me teknologjinë Dolby dhe përfshin një kontrollues i zgjuar i shtëpisë Zigbee dhe një sensor i temperaturës. Pra, përveç dëgjimit të muzikës, pyetjeve, thirrjes së çdokujt me një pajisje Echo ose aplikacionit Alexa, pyetjes për lajmet e ditës, rezultatet sportive ose parashikimin e motit, ne do të kemi pak më shumë energji për orën. për të dëgjuar këngët tona të preferuara. Falë kontrolluesit të integruar, vendosja e Shtëpisë tuaj Dixhitale është shumë e thjeshtë dhe me këtë gamë altoparlantësh Amazon dëshiron të hyjë plotësisht në shtëpitë tona.

Për të përfunduar me listën e pajisjeve të reja kemi Echo Spot. Kjo na ofron një shërbim zanor të vendosur në Re, dhe një dizajn kompakt dhe elegant me një ekran të vogël në të cilin për të kontrolluar parashikimin e motit, për të zbuluar rreth lajmeve me një përmbledhje të lajmeve video ose për të konfiguruar një alarm bëhen në një mënyrë. e thjeshtë Ne mund ta rregullojmë Echo Spot me një nga faqet e orës në dispozicion ose të përdorim si sfond një nga fotot tona të ruajtura në Prime Photos. Një tjetër nga virtytet e këtij Echo Spot është se na lejon të telefonojmë miqtë dhe familjen që kanë pajisje të përputhshme Echo dhe të bëjmë thirrje video me ata që kanë një Echo Spot ose aplikacionin Alexa. Echo Spot është lançuar në rezervë me një çmim prej 77.99 euro.

Të tjerët që po shohin fillimin e këtyre folësve të Amazon si një kërcënim janë Google Home, i cili gjithashtu duhet të jetë pak nervoz për ardhjen zyrtare në treg të jehonës. Në fund, na mbetet më shumë larmi dhe konkurrencë në këtë lloj altoparlanti, më mirë për përdoruesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kuvertë Fp dijo

  David Gordo Amazon apo Google?

  1.    David gordo dijo

   Deck Fp Google ju lutem është më e mira që është për sa i përket përgjigjeve të iOS bën gjithçka që të gjitha markat janë tashmë me pajisjet shtëpiake të Google robotët ekranet e frigoriferëve dhe gjithçka me Google në mënyrë që të dini

  2.    Kuvertë Fp dijo

   David Gordo është se unë jam duke shkuar për të kapur HomePod d i sigurt x zë më shumë se çdo gjë dhe sepse ekosistemi im APPLE është i shkëlqyeshëm, por përveç kësaj unë dua një ndihmës tjetër të vogël për dhomën dhe unë mendoj se do të jetë Google nëse

  3.    David gordo dijo

   Deck Fp me siguri shtëpia më e mirë e vogël nëse kam një në kuzhinë dhe një tjetër në dhomë gjëja e mirë është që me kromekastin në TV të fikni të ndizni dhe të përdorni TV dhe me prizat Wi-Fi në të gjithë shtëpinë . Sigurisht që është i papërputhshëm me shtëpinë e Apple ... ai që ishte në dhomë e përdori shumë sepse unë i them të vendos tinguj pylli ose deti për të fjetur, etj. Unë tashmë ju them për mua, është sikur ai të fliste me shtëpinë time dhe shoku im

  4.    David gordo dijo

   E mira është që ju mund të lidhni disa si altoparlantë muzikorë në të gjithë shtëpinë. Të gjitha aplikacionet, madje edhe në iphone, janë në përputhje me mua

  5.    Kuvertë Fp dijo

   Po, e di që e di! Unë e instalova atë në një ish-listë së fundmi hehe, është shumë mirë, me HomePod mund të bësh edhe disa gjëra më pak se TV edhe pse më duket fatale.

  6.    David gordo dijo

   Hahaha une bera me shume budallallëkun e videos që të mund të shihje se çfarë i kërkova të vinte hahaha e di se di shumë për këto tema si unë

  7.    David gordo dijo

   Ajo që më pëlqen në lidhje me Google është që ju mund të flisni me të normalisht, madje edhe duke ndrequr, nuk keni pse të jeni robotik dhe i saktë si në të tjerët, patë se si i tha María Carey, pastaj shtoni një koncert dhe pastaj ku doja e shihni pa pasur nevojë t’i thoni të gjitha menjëherë?