Mënyra të ndryshme për të zgjedhur këngët tuaja të preferuara në iTunes

iTunes-zgjedh-këngët-0

Megjithëse iTunes tashmë është i njohur mirë nga të gjithë, ai ende ka disa mundësi që do ta bëjnë disi më të lehtë detyrën e përzgjedhjes së këngëve tuaja. Kur të hapim programin do të shohim sikur lëvizim në seksionin Muzikë Të gjitha këngët do të zgjidhen si parazgjedhje në mënyrë që në momentin që lidhim një iPhone ose iPad, ajo të sinkronizohet drejtpërdrejt me të gjithë bibliotekën e muzikës. Sidoqoftë, ne jo gjithmonë duam të sinkronizojmë të gjithë bibliotekën me pajisjen tonë, por mund të dëshirojmë të djegim një CD ose thjesht të sinkronizojmë një pjesë të asaj bibliotekë, sepse jemi lodhur me disa nga këngët e përfshira në të.

Mënyra më e qartë për ta bërë këtë është të zgjidhni secilën nga këngët me miun ose trackpad dhe të shkoni heqja e 'kontrollit' nga secila prej këngëve të lëmë vetëm ato që na interesojnë dhe megjithëse metoda është efektive dhe funksionon, mbase nuk është mënyra më e shpejtë ose e thënë më mirë, më e qartë për ta bërë atë.

iTunes-zgjedh-këngët-1

Për të njëjtën arsye, ne kemi më shumë se një mënyrë për të kryer të njëjtën detyrë dhe që mund të sqarojë atë që po zgjedhim.

 1. Hidhni të gjitha: Mënyra e parë është të heqim dorë nga të gjitha ato këngë që nuk na interesojnë menjëherë për të zgjedhur një nga një ato që duam të lëmë për t'i përdorur më vonë. Për ta bërë këtë, ne thjesht do të zhvendosemi në një nga kutitë "e kontrollit" (ndonjë) siç tregohet në imazhin më sipër dhe duke e shtypur butonin. Çelësi CMD do të klikojmë në kutinë në fjalë, zgjedhja e të gjitha pjesëve do të hiqet automatikisht, në mënyrë që të mund të shtojmë ato që duam.
 2. Hidhni përzgjedhjen: E dyta është të lini të shënuara secilën nga pjesët që nuk na interesojnë dhe të hiqni shenjën e përzgjedhjes për t'i hedhur ato. Mënyra për ta bërë këtë është duke shtypur dhe mbajtur CMD, duke klikuar në secilën prej atyre që NUK duam dhe më pas me butonin e djathtë shkojmë te opsioni "Fshi shenjën e zgjedhjes".

iTunes-zgjedh-këngët-2

Siç mund ta shihni, iTunes na ofron mënyra të ndryshme për të bërë të njëjtën gjë, duke qenë në gjendje të zgjedhim atë që është më e përshtatshme për ne kur bëhet fjalë për merrni performancë nga listat tona.

Më shumë informacion - Bëni iTunes të ruajë kopje rezervë të ndryshëm të pajisjeve tuaja


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JUAN CARLOS EGEA SALAS dijo

  Hello!

  Pyetja ime është shumë e thjeshtë.

  Unë kam dy kompjuterë, njëri prej tyre tregon kolonën për të shënuar këngët e iTunes,

  por jo në tjetrën. dhe nuk di si ta vendos

  Faleminderit për ndihmën tuaj.