Mac me reboot të papritura, aktivitet sfidues dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

E diela arriti dhe në këtë rast ne filluam javën me të gjitha versionet e reja të softuerit Apple për pajisjet e tyre. Këto versione duket se nuk janë ulur shumë mirë për të gjitha pajisjet dhe ka ankesa që Mac-et me procesorë M1 mund të përjetojnë rindezje të papritura me versionin e ri 11.1 të lëshuar nga Apple të hënën. Sido që të jetë, java është e ngarkuar me shumë lajme interesante në botën e Apple dhe ne jemi këtu sot për të ndarë disa prej tyre.

Tim Cook Big Sur

Lajmet për të lëshimi i macOS Big Sur 11.1 Shtë e para që duam ta ndajmë me ju sot. Përparimet në versionet e softuerëve Apple nuk ndalen dhe të hënën ata lëshuan të gjitha versionet e reja për të gjitha pajisjet e tyre. 

Një tjetër nga pikat kryesore në Unë jam nga Mac është lajmi që kemi ndarë të njëjtën të hënë me Papajtueshmëria e karikimit të adaptorëve të rrymës 29W të Apple me bazën e Apple MagSafe Duo. Në këtë rast Nuk është se nuk është e mundur të përdoret kjo bazë me këtë përshtatës të rrymës, por ajo ka një pengesë shumë të madhe.

Ne do të shkojmë me një tjetër nga lajmet e kësaj jave dhe është ardhja më në fund një sfidë tjetër për të gjithë në Apple Watch me aplikacionin Fitness. Në këtë rast është sfida e fillimit të vitit dhe këtu i keni të gjitha detajet e kësaj.

Për të përfunduar sot ne ndajmë lajmet me të cilat kemi hapur këtë artikull, problemet e rindizni disa Mac me M1 kur të instalohet versioni i fundit i macOS 11.1 Big Sur. Ky nuk duket si një problem i përgjithshëm por ne shpresojmë që Apple do të vendosë një zgjidhje me një azhurnim të ri së shpejti nëse është e nevojshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.