Data e MacBook Pro 2020, WWDC 2020 dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë kemi pasur lajme të rëndësishme dhe të jashtëzakonshme përveç lansimit të MacBook Pro i ri 13 inç 2020. Në këtë rast mund të themi se java e dytë e majit ka qenë vërtet intensive, madje edhe me datat për hapjen e disa prej dyqaneve të Apple që kemi në të gjithë botën, versionet beta për zhvilluesit e sistemeve të ndryshme operative dhe disa detaje në lidhje me atë që ata mund të na paraqesin në WWDC të këtij viti, veçanërisht në iOS dhe iPadOS.

Tastiera MacBook

Ne fillojmë me theksimin dhe kjo është lançimi direkt në faqen e internetit të së re MacBook Pro 13 inç të këtij viti. Shumë prisnin një ndryshim në aspektin e ekranit, por në fund të fundit nuk ishte ashtu dhe modeli mban 13 inç (tani për tani) por me ndryshime në tastierë dhe brendësi të saj.

Lajmi i jashtëzakonshëm në vijim është ai që i referohet ditës së saktë në të cilën do të festojë WWDC 2020. Këtë vit konferenca do të jetë plotësisht online për shkak të pandemisë Covid-19 dhe kjo është e re për të gjithë zhvilluesit që vijnë vit pas viti në konferencat dhe punëtoritë e mbajtura nga Apple në San Francisco.

AirPods Pro

Një tjetër nga lajmet më të shikuara të javës është ai i Përditësimi i AirPods Pro nga Apple. Ndërmarrja e re arrin të përmirësojë disa aspekte të këtyre kufjeve inteligjente Apple dhe duhet të dini se nuk keni nevojë të bëni asgjë, ata vetë azhurnohen vetë.

Për të përfunduar ne nuk mund të ndalojmë së shikuari të dhëna të ofruara nga Strategy Analytics me shitjet e Apple Watch. Edhe këtë vit ora e djemve Cupertino zë vendin e parë në studimin e tyre dhe vazhdon të shtojë shifra të mira kundër konkurrencës, e cila Ajo gjithashtu rritet por jo në nivelin e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.