Këshillë: Ndani rregullat e Snitch të Vogël midis Mac-ve të ndryshëm

grabitës

Snitch i vogël është larg muri më i mirë firewall ekzistues për Mac si për mundësitë ashtu edhe për efikasitetin e veprimit të tij, por ekziston një mundësi që OBDev refuzon ta përfshijë pasi e konsiderojnë atë një problem të mundshëm të sigurisë: sinkronizimi.

Midis disa

Nëse jeni si unë dhe keni Mac të shumtë, natyrisht do të doni të ruani qëndrueshmërinë në standardet e Little Snitch në mënyrë që të mos keni nevojë të kontrolloni dy herë të gjitha cilësimet. Meqenëse nuk kemi një mundësi për të sinkronizuar, duhet të gjejmë një zgjidhje alternative që të na lejojë të ndajmë rregullat ndërmjet kompjuterëve të ndryshëm.

Mundësia që Snitch-i i Vogël na ofron, pa qenë idealja larg, funksionon. Ajo që duhet të bëjmë është të bëjmë një kopje rezervë të rregullave të vendosura (Rules> Backup) dhe ta ndajmë me Mac që duam, për ta hapur më vonë në kompjuterin tjetër duke përdorur komandën "Import from Backup". Pas kësaj do të shohim se si të gjitha rregullat që kishim vendosur në burimin Mac janë tashmë të disponueshme dhe aktive për të bllokuar ose lejuar lidhjet.

Unë personalisht rekomandoj kryerjen e një pastrimi të plotë të Snitch-it të Vogël, ku do të importojmë skedarin, pasi mund të krijojmë shumë rregulla të kopjuara ose kontradiktore nëse e kryejmë importin direkt.

Më shumë informacion - Snitch i vogël përditësohet me një risi vërtet interesante

Lidhja - Snitch i vogël


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.