Podcast 11 × 45: Maska dhe ID e fytyrës

Podkasti i Apple

Mbrëmë bëmë një episod të ri të #podcastapple në të cilin folëm kryesisht për maska ​​dhe Face ID. Shumë përdorues duan që zbulimi i fytyrës së iPhone të "dështojë" dhe të zhbllokojë fjalë për fjalë iPhone, edhe nëse mbajmë maskë. Ne themi dështo sepse vërtet nëse do të arrihej zhbllokoni iPhone duke përdorur Face ID me maskë të aktivizuar do të kishim një problem. Një tjetër gjë është se Apple në një farë mënyre përmirëson sistemin aktual me leximin e Iris ose diçka të ngjashme, por kjo nuk do të jetë nga sot për nesër ...

Pavarësisht nëse është një problem për përdoruesit, Face ID-ja aktuale nuk është e përgatitur për të, kështu që është më mirë të kërkoni kodin siç bën sot për të shkyçur pajisjen dhe në rast se ky zhbllokim përmirësohet në një farë mënyre. do të shihet. Nëse dëshironi mund të na ndiqni drejtpërdrejt nga kanali ynë në YouTube, ose prisni disa orë derisa të jetë në dispozicion audio e podcastit të transmetuar përmes iTunes. Nëse keni ndonjë problem, pyetje ose sugjerim që dëshironi të ndani në podcast-in tonë, mund ta komentoni drejtpërdrejt përmes bisedës në dispozicion në YouTube, duke përdorur hashtag #podcastapple në Twitter ose nga kanali ynë në Telegram.

Në çdo rast, e mira është që ne po krijojmë një komunitet të bukur dhe është mirë për të gjithë ata që kontribuoni kokrrën tuaj të rërës me ndonjë nga opsionet që keni në dispozicion. Ne jemi të kënaqur të kalojmë netët e së martës me miqtë duke folur për atë që na pëlqen. Ju regjistroheni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.