Me AutoMounter do të kemi disqet tona të rrjetit gjithmonë të gatshme për të punuar

Në vitet e fundit, ne kemi parë trendin e prodhuesve për sa i përket ruajtjes fizike është zvogëluar, duke kaluar nga 500 GB ose 1 TB e zakonshme në një minimum prej 128 GB, po, lloji SSD. Arsyeja nuk është për të ulur kostot, pasi çmimi është praktikisht i njëjtë, por kjo është për shkak të përdorimit gjithnjë e më të përhapur të shërbimeve të magazinimit në re.

Për shkak të kësaj, është gjithnjë e më e zakonshme të shohim se sa përdorues ruajnë vetëm atë që është e drejtë dhe e nevojshme në hard diskun e tyre për të qenë në gjendje të punojnë çdo ditë. Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë ​​për ruajtje, qoftë për filma apo fotografi, shanset janë që përdorni disqe të jashtme të forta ose disqe rrjeti të disponueshme në kompjuterë të tjerë.

Nëse jeni një nga përdoruesit që rregullisht punojnë ose lidhen me disqet e rrjetit për të hyrë ose për të punuar me skedarë, aplikacioni AutoMounter është ndoshta një aplikacion që duhet ta përdorni për një kohë të gjatë.

AutoMounter na lejon të gjithmonë mbajini të lidhur disqet tona të rrjetit, në mënyrë që kur të kemi nevojë për to të jenë gjithmonë të gatshëm për përdorim. Përveç kësaj, në sajë të ndërfaqes së tij elegante, ndërveprimi me aplikacionin është shumë i thjeshtë dhe vështirë se kërkon njohuri të gjera.

Karakteristikat e AutoMounter

 • Montoni automatikisht SMB, AFP, NFS, WebDAV, (vetëm për FTP).
 • Montoni përsëri disqet e ndara nëse ato janë të montuara.
 • I pajtueshëm me shumicën e NAS-ve.
 • Rregulla të përparuara të montimit të bazuara në lidhje Wi-Fi, VPN dhe më shumë
 • Magjistar i thjeshtë i konfigurimit
 • Wake On LAN në serverat nuk janë të disponueshëm
 • E pajtueshme me temën e errët macOS Mojave.

AutoMounter ka një çmim prej 10,99 euro në Mac App Store. Por përveç kësaj, ajo na ofron një blerje brenda aplikacionit, i cili ka një çmim prej 4,49 eurosh na lejon të zhbllokojmë veçori të reja të tilla si:

 • Hapni aplikacionet dhe skedarët që lidhim me një disk të përbashkët.
 • Ekzekutoni komandat dhe skriptet gjatë procesit të montimit.
 • Përmirësimet në ndërfaqen e përdoruesit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   SergioSG dijo

  11 euro më shumë sesa të duhet të paguash 5 të tjera për opsionin pro duket si një para parash për diçka që gjithçka që bën është të ekzekutojë disa skenarë për të montuar njësi, ka mundësi të tjera më të lira si kjo: http://appgineers.de/mountain/