Me këtë aplikacion mund të hapni skedarët winmail.dat në Mac

Nëse zakonisht kaloni shumë orë para një kompjuteri, ka të ngjarë që në më shumë se një rast të keni hasur bashkëngjitje me emrin winmail.dat. Ky lloj skedari përmban informacionin e formatit për mesazhet që përdorin formatin pronësor të Microsoft-it TNEF por nuk njihet nga shumica e klientëve të postës.

Ky problem shkakton nëse skedarët janë bashkangjitur në atë email, ato nuk janë në dispozicion në mënyrë të pavarur, në vend të kësaj ato gjenden brenda skedarit winmail.dat. Nëse përpiqeni të hapni këtë skedar me ndonjë aplikacion tjetër, do të shihni se si nuk është e mundur nëse nuk keni të instaluar një aplikacion që e lejon atë, siç është rasti me Winmail.dat Opener

Winmail.dat Opener është një aplikacion shumë i thjeshtë që na lejon shpejt kontrolloni se çfarë lloji të përmbajtjes ka brenda kësaj skedari. Përveç kësaj, ajo gjithashtu na lejon të nxjerrim përmbajtjen e saj pa u detyruar të na duhet të kërkojmë që emaili të na dërgohet përsëri. Gjithashtu na lejon të hapim skedarë në .msg dhe .xps, një format tjetër skedari që ndoshta e keni gjetur në një email bashkangjitur në kutinë tuaj.

Për të hapur këto lloje skedarësh, duhet vetëm tërhiqeni atë në aplikacion ose kur e ekzekutoni atë, zgjidhni aplikacionin Winmail.dat Opener për ta hapur. Aplikacioni është në dispozicion për shkarkim falas, por na lejon vetëm të shohim se çfarë përmbajtje është ruajtur në skedar, nuk na lejon ta nxjerrim atë në çdo kohë, përveç nëse përdorim blerjet e ndryshme brenda aplikacioneve që ofron neve.

Shkyçja e të gjitha funksioneve është me çmim 16,99 euro. Nëse duam të hapim vetëm skedarë winmail.dat, çmimi është 7,99 euro, i njëjti çmim nëse duam gjithashtu të jemi në gjendje të hapim skedarë në formatin XPS ose MSG. Winmail.dat kërkon OS X 10.11 dhe një procesor 64-bit për të punuar.

Hapësi i Winmail.dat: Lexuesi DAT (Lidhja e AppStore)
Hapësi i Winmail.dat: Lexuesi i DATfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.