Mega tashmë ka një aplikacion zyrtar për OS X, MEGAsync

mega-klient

Kim i vjetër i mirë Dotcom lançon Aplikacioni zyrtar i MEGAsync për të gjithë ata përdorues të reve që punojnë me OS X. Ky është një nga aplikacionet që shumë prej nesh shpresonin ta instalonin së shpejti në kompjuterin tonë për të lehtësuar kërkimin dhe sinkronizimin e skedarëve tanë.

Mjeti na lejon të sinkronizojmë të gjitha të dhënat tona në stilin më të pastër të Dropbox dhe është shumë e thjeshtë për sa i përket ndërfaqes. MEGAsync katalogohet nga krijuesi i tij si një mjet i sigurt, i shpejtë, fleksibël dhe bujar për sa i përket ruajtjes sepse na lejon të kursejmë deri në 50 GB plotësisht falas.

mega-1

Unë jam një nga ata që mbyllja e Megaupload do të thoshte një humbje e konsiderueshme e skedarëve dhe se duke pasur llogarinë time Premium thashë se kurrë nuk do t'i ruaj skedarët e mi në asnjë mjet cloud që ky njeri mund të nisë, por e pranoj që të ndaj "të dhëna të parëndësishme 'me familjen, bashkëpunëtorët ose miqtë, është një nga mënyrat më të thjeshta dhe më efektive që kemi sot dhe askush nuk mund të humbasë këtë lloj shërbimi ... Shumë më pak kur është krejtësisht falas.

Për ta përdorur atë, është kaq e thjeshtë se si të hysh në faqen e saj të internetit dhe ta shkarkosh atë në Mac-in tonë mjetin. Pasi të shkarkohen, ne plotësojmë detajet e llogarisë tonë Mega (nëse kemi një, nëse jo e krijojmë atë) dhe e gjithë përmbajtja jonë do të kopjohet automatikisht. Pastaj mund të përdorim nga shiriti i sipërm i menusë në anën e djathtë të Mac-ut tonë dhe të menaxhojmë nga dosja MEGAsync gjithçka që duam të sinkronizojmë dhe ndajmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.