Airtags po prodhohen në masë, gati për 15 shtator.

AIRTAG

Dukej sikur ata kurrë nuk do të hynin në jetën tonë, por të gjitha raportet e fundit tregojnë se Airtags të Apple janë në rrugë e sipër. Ne do t'i kishim në dyqane më herët, por gjithçka sugjeron që do të duhet të presim. Ne do të presim që ajo të paraqitet së bashku me anijen e kompanisë, i cili nuk është askush tjetër përveç iPhone 12, 15 shtatorin tjetër. Airtags do të arrijnë në treg të rrethuar nga një polemikë e caktuar. Do të kërkohet shumë prej tyre.

AirTags

Deri më tani gjithçka ishte thashetheme, por ajo që ishte një thashethem është bërë realitet. Raporti i fundit i lëshuar nga Nikkei përcakton të vërtetën në lidhje me Airtagët e rinj. Ato tashmë po prodhohen në masë dhe nëse nuk do të ishte vonesa që prodhimi dhe shitja e iPhone 12 do të vuante, ne tashmë mund të kishim njësitë e para me vete. Një pajisje që do të dalë në treg e rrethuar nga disa polemika me pllakën e saj rivale. Përveç kësaj, Apple sapo ka njoftuar se do të ketë një ngjarje të re më 15. Kështu që ne do të presim për atë datë.

Dallimi i madh me Tile është se iPhone i përdoruesve të tjerë në botë, nëse i afrohen një prej AirTags në modalitetin e humbur, ata mund të njoftojnë automatikisht pronarin për vendndodhjen e tyre. E gjithë kjo automatikisht dhe e kodifikuar në mënyrë që të mos ndërhyjë në iPhone afër që e ka gjetur atë. Duke marrë parasysh se ka miliona pajisje Apple në të gjithë botën, është mjaft e lehtë që të mund të gjendet.

Që nga Prilli i vitit 2020, kur Apple i mësoi shumë delikate botës (disa pretendojnë se rrëshqiti, nuk donin ta tregonin) botës se po punonte për një pajisje të re gjurmimi, ne jemi akoma duke pritur që Airtags të zbulohen zyrtarisht. , por gjëja më e sigurt është që ajo të paraqitet pranë iPhone 12 dhe Do të jetë risia e madhe e prezantimit që Apple bën në datën 15.

Të gjithë jemi duke pritur që ajo të ndodhë sa më shpejt të jetë e mundur, sesa me këtë pandemi gjithçka po vonon. Le të shohim nëse gjithçka kthehet në atë që ishte më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.