Redaktoni fotot tuaja në grupe me Image Crop

Fatkeqësisht pushimet kanë mbaruar për shumicën prej nesh. Me siguri pasi i kemi shijuar, kemi hasur në një numër të madh fotografish, shumë prej të cilave janë të harxhueshme ose duhet ta mbajmë nën vëzhgim për të provuar të përmirësojmë rezultatin që na ka ofruar.

Edhe pse është e vërtetë që përmes aplikacionit Preview ne mund të pastrojmë, prerë dhe modifikojmë imazhet e kapura, kur duhet ta kryejmë këtë operacion me shumë fotografi, ne jemi të detyruar të investojmë shumë kohë. Ose gjithashtu, ne mund të përdorim aplikacione të palëve të treta të tilla si Image Crop.

Image Crop na lejon prisni, shndërroni dhe riemërtoni mijëra imazhe së bashku. Përveç kësaj, ajo gjithashtu na lejon të ndryshojmë formatin e tyre, duke shkuar nga tradicionale 4: 3 në 16: 9 ose 3: 2, në mënyrë që të mund të jemi pjesa më e rëndësishme e imazhit për ne pa pasur nevojë të presim më shumë se sa duhet një lart ose poshtë.

Karakteristikat kryesore të prerjes së imazhit

 • Prisni imazhe së bashku.
 • Ndryshoni formatin automatik të imazhit në 1: 1, 3: 2, 16: 9 ose 4: 3. Për ta bërë këtë, ne duhet të zgjedhim nga cili pozicion i fotografisë duam të fillojmë të prerë, në mënyrë që të gjitha ato të na ofrojnë të njëjtin rezultat.
 • Para se të bëjmë ndryshimin e formatit të figurës, shfaqet një pamje paraprake e tij në rast se duam ta modifikojmë sepse nuk përshtatet me atë që po kërkojmë.
 • Ne gjithashtu mund të bëjmë prerjen duke përdorur përqindje ose piksele.
 • Mban të dhënat EXIF ​​të imazhit në çdo kohë.
 • I pajtueshëm me formatet: JPG, JPEG, JPE, JP2, JPX, PNG, TIFF, TIF, GIF dhe BMP
 • Gjithashtu na lejon të ndryshojmë formatin e imazheve në: JPEG, JPEG, JPE, JP2, JPX, PNG, TIFF, TIF, GIF dhe BMP.
 • Të gjitha imazhet që kalojnë përmes këtij aplikacioni do të ruhen në mënyrë të pavarur në dosjen që kemi krijuar më parë, kështu që gjithmonë do të mbajmë origjinalet.

Image Crop është një aplikacion që është i disponueshëm në Mac App Store për 4,49 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon që OS X 10.10 të funksionojë në kompjuterin tonë.

Prerja e imazheve - Fotografitë e prerjes së grupeve (Lidhja e AppStore)
Prerja e imazheve - Fotografitë e grumbullit të grupeve3,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.