Ekipet e Microsoft më në fund mbështet njoftimet vendase macOS

Ekipet e Microsoft

Me siguri në më shumë se një rast, keni hasur në një aplikacion në Mac tuaj që kalon në mënyrë olimpike modalitetin macOS Mos shqetëso, Telegrami është një prej tyre, si Microsoft Teams, aplikacioni Microsoft i destinuar si për mjediset e biznesit ashtu edhe për mjedisin shtëpiak përmes përditësimit të tij të fundit dhe që do të jetë i disponueshëm në Windows 11.

Ndërsa në varësi të versionit të Telegramit që përdorni, problemi me njoftimet e Ekipeve të Microsoft nuk është më kështu, meqenëse versioni i fundit është i pajtueshëm me njoftimet amtare të macOS nga macOS 10.15 ose më vonë, duke respektuar modalitetin Mos shqetëso kur e vendosim në sistem.

Microsoft e ka bërë këtë njoftim përmes një fijet e vjetra të forumit mbështesin Ekipet e Microsoft që është zbuluar nga djemtë nga Windows Latest dhe ku mund të lexojmë:

Ne jemi të ngazëllyer të ndajmë që Ekipet tani mbështesin njoftimet për Mac OS në Mac OS 10.15 dhe më lart. Me lëshimin e kësaj veçorie, Ekipet respektojnë veçoritë e njoftimit të sistemit operativ, të tilla si Mos shqetëso, triazh i qendrës së njoftimeve dhe më shumë.

Fakti që Ekipet nuk e kanë mbështetur funksionin Mos shqetëso dhe Qendra e Njoftimeve deri më tani është e pashpjegueshme, por siç thotë fjala e urtë: më mirë vonë se kurrë. Duke marrë parasysh që njerëzit kanë punuar nga shtëpia me Ekipet e instaluara, një nga aplikacionet më të njohura gjatë pandemisë, është e çuditshme që ka pasur një revoltë midis përdoruesve të macOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.