Miu Mobile, kontrolloni Mac-in tuaj nga iPhone, iPod Touch ose iPad

celular-miu-1

Ky aplikacion që e gjejmë falas në Mac App Store dhe që 'ka nevojë për një shok udhëtimi' Për ta përdorur atë, do të duhet të kemi të instaluar një pajisje iOS, iPhone, iPod Touch ose iPad dhe aplikacionin përkatës. Ajo që Mobile Mouse na lejon është të përdorim pajisjen tonë iOS sikur të ishte një mi për Mac-in tonë.

Aplikimi është me të vërtetë i lehtë për t’u përdorur në Mac-in tonë, ne thjesht duhet ta instalojmë dhe nëse nuk duam të ndryshojmë adresën e serverit, nuk duhet t’i bëjmë të gjitha Nëse ju këshilloj të vendosni një fjalëkalim në opsionin e fjalëkalimit i cili do të përdoret për t'u lidhur më vonë me iPhone, iPod ose iPad.

Personalisht, nuk kisha provuar kurrë një aplikacion të këtij lloji në Mac-in tim dhe e vërteta është se më ka lënë shumë të befasuar nga opsionet e ofruara duke e instaluar në pajisjet tona Apple dhe nga lehtësia e përdorimit, ai gjithashtu funksionon nga çdo Pajisja iOS dhe një PC me windows ose Linux Me fjalë të tjera, nuk duhet të keni një Mac për ta përdorur atë.

Pasi të instalohen në Mac dhe për të filluar përdorimin e tij, ne thjesht duhet të vendosim një fjalëkalim dhe kjo është e gjitha:

celular-miu

Tani shkojmë në iTunes Store dhe shkarkojmë versionin e aplikacionit për iPhone, iPod Touch ose iPad dhe duhet vetëm ta hapim, të fusim Fjalëkalimin që vendosim në aplikacion për Mac dhe të fillojmë ta përdorim. 'Shtë një 'hile e vogël' e aplikacionit iOS që 'është pak e fshehur' jepni iPhone, iPod ose iPad tuaj një shkundje të vogël dhe tastiera zhduket për të mbetur vetëm funksioni i miut.

Ky aplikacion që lëmë më poshtë është një version për iOS dhe është ai që duhet ta instalojmë në pajisjen tonë. Prej tij gjejmë dy versione, një 'Lite' dhe falas, i cili është ai i treguar më poshtë ose i njëjti por në versionin e tij 'Pro' që na jep disa përparësi por ka një çmim prej 1,79 euro.

Më shumë informacion - Phlo, mënyra më e shpejtë për të gjetur faqet e internetit tuaja të preferuara


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Javi dijo

  Ekziston një aplikacion logitech (miu me prekje logitech, dhe versioni i tij i serverit për kompjuterin) që punon si mi, trackpad dhe tastierë, dhe e bën atë shumë mirë. Thjesht duhet të keni aplikacionin në iphone / ipod / ipad dhe serverin në kompjuterin tuaj dhe t'i keni të dy nën të njëjtin rrjet Wi-Fi.

 2.   DySt4f dijo

  Në të vërtetë nuk ka asnjë softuer që fiton nga një rrëshqitje e tokës siç bën bettertouchtool i instaluar në Mac, si aplikacioni i tyre i iPhone, unë sapo sublimova. Unë e rekomandoj shumë, kam provuar alternativa të tilla, ato nuk janë në përputhje me softuerin që përmend!