Apple mund të jetë në gjendje të hapë Apple Store-in e saj në Indi

mollë-indi

Planet e Apple për të hapur të vetat Dyqanet e Mollëve në Indi ato më në fund mund të realizohen, në një raport të ri. Aty thuhet se qeveria e Indisë ka të ngjarë t'i japë Apple një përjashtim nga dy ose tre vjet për ligjet e furnizimit në nivelin lokal, në mënyrë që të krijojnë pikat e tyre të shitjes në vend. Problemi është se ligjet e Indisë, janë se kompanitë e huaja duhet të blejnë 30 përqind e përbërësve lokalisht, dhe aktualisht nuk ndodh në rastin e Apple pasi prodhon shumicën e produkteve të saj në Kinë.

Apple dhe legjislacioni në Indi

Diskutimet e Apple për të dhënë një periudhë faljeje për të krijuar dyqane lokale, ata thonë se tashmë kanë filluar midis 'Ministria e Financave e vendit lindor ' dhe 'Departamenti i Politikës dhe Promovimit Industrial (DIPP)'.

Ndërkohë, duket se Apple po përqafon idenë për të bërë më shumë punë dhe prodhim në atë vend, përfshirë karikuesit e bërë në vend duke investuar $ 25 milion në një kompleks të ri zyrash në Indi, si dhe hapjen e një zyre të re lokale kushtuar Hartat e Apple. Këto projekte do të krijojnë mijëra punë të reja në Indi, gjithashtu thuhet se disa fabrika përfshirë Foxconn dhe Pegatron mund të hapin një pjesë të tyre prodhimi në Indi, gjë që duhet ta bëjë Apple t'i përmbahet ligjeve lokale të burimeve, ose ta bëjë atë pak më të lehtë. Supozojmë se vizita e fundit e Tim Cook në Indi në fund të fundit kishte efektin e dëshiruar.

BurimTimes of India


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.