Apple përkohësisht mbyll më shumë Apple Store në Kinë për shkak të koronavirusit

Apple Store

Koronavirusi është në buzët e të gjithëve, duke provokuar teori të ndryshme, më goditëse është ajo që tregon faktin se vetë qeveria kineze ka krijuar këtë virus për të të zvogëlojë popullsinë e saj. Fokusi i këtij virusi është në Wuhan, ku 132 njerëz kanë vdekur tashmë dhe ka më shumë se 6.000 raste të regjistruara.

Gjatë prezantimit të fundit të rezultateve ekonomike të Apple, Tim Cook pohoi se prodhimi i pajisjeve të tij nuk do të ndikohej në asnjë moment nga koronavirusi dhe se ata kishin vazhduar të mbyllnin përkohësisht një Dyqan Apple në vend përveç zvogëlojnë udhëtimet e kompanive në Kinë

Uebfaqja e Apple në Kinë është azhurnuar disa orë më parë për të raportuar mbyllja e përkohshme e dy dyqaneve të Apple. Po flasim për Apple Store Wonder City në Naning dhe Apple Store Tahoe Plaza në Fuzhou, dyqane që do të qëndrojnë të mbyllura deri më 2 Shkurt. Të dy dyqanet janë të vendosura në qendrat tregtare, qendra tregtare që kanë mbyllur dyert e tyre në një përpjekje për të ndaluar përhapjen e virusit.

Apple mbështetet shumë tek furnizuesit e komponentëve kinezë, disa prej të cilëve janë të vendosur në dhe rreth Wuhan. Apple pretendon keni një plan B nëse incidenca e virusit nuk ndalet në javët e ardhshme, dhe fabrikat e vendosura në atë zonë mbeten të mbyllura, në mënyrë që shitjet të mos preken nga mungesa e produkteve të tyre.

Foxconn lëshoi ​​një deklaratë dje duke thënë se ajo ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të përmbushni të gjitha porositë e klientëve tuaj pa ndërprerje. Duhet të mbahet mend se Foxconn nuk punon vetëm për Apple, por gjithashtu Google, Microsoft, Amazon, HP janë disa nga klientët e saj më të vlefshëm si dhe prodhues të ndryshëm të smartphone-ve si Nokia, Sony dhe Samsung, edhe pse këto të fundit në një masë më të vogël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.