Mos shko. Pas WWDC do të ketë një special në Apple Music

Apple Music pa humbje

Në një video postuar në Apple Music, parë për herë të parë në Twitter, Apple ka njoftuar ekzistencën e një "ngjarje speciale" që do të zhvillohet më 7 qershor në 12:XNUMX PT. Kjo është dy orë pasi fillon fjalimi kryesor i WWDC. Aktualisht jo në kalendarin WWDC, kjo ngjarje ka të bëjë me Space Audio e njoftuar tashmë për Apple Music, të cilën kompania përmendi do të nisë më vonë këtë muaj.

Apple njoftoi se tipari Spatial Audio, i mundësuar nga Dolby Atmos, do të arrijë te të gjithë abonentët e Apple Music në Qershor, përveç transmetimit pa humbje të një cilësie më të lartë. Kompania ka promovuar tiparet e reja përmes mediave sociale dhe brenda aplikacionit Apple Music. Sidoqoftë, deri në këtë moment asnjë reklamë specifike nuk ishte lansuar jashtë atyre kanaleve.

Ne duhet ta dimë që ngjarja speciale në Apple Music do të zhvillohet pas ngjarjes WWDC, kështu që duket se do të kemi shumë për të raportuar. Për thashethemet se çfarë mund të shihet në këtë WWDC në internet të vitit 2021, ne duhet të shtojmë avantazhet e reja të Apple Music. Shtë e vërtetë që shumica e informacionit rreth këtyre funksioneve të reja tashmë është zbuluar praktikisht. Por ne shpresojmë që të njoftohet se këto lajme janë në përputhje me modelet e ndryshme AirPods përmes një azhurnimi të softuerit, megjithëse besojmë se nuk do të jetë kështu dhe do të duhet të kemi adaptorë ose thjesht të blejmë kufje të tjerë për të shijuar atë që ju të tjerët e di se çfarë është

Kështu që ju e dini, pasi WWDC e nesërme të ketë mbaruar, mos e lini karrigen ose ekranin tuaj. të jenë të vetëdijshëm atyre që do të njoftojnë Apple rreth Apple Music dhe atyre funksioneve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.