Mund ta imagjinoni një Mac Mini me një iPod nano dock?

Prototipi i Gjeneralit Mac Mini i Parë me iPod

Ishte viti 2005 kur Apple lëshoi ​​Mac Mini. Një produkt revolucionar me një koncept shumë të veçantë kompjuterik. Në një madhësi të vogël kishim një makinë të fuqishme që bënte të gjitha funksionet e një kompjuteri. Sigurisht, kishim frikë të shtonim pajisjet periferike për ta bërë atë të funksiononte si duhet. Katër vjet para se iPod të nisej dhe po zhvillohej në madhësi dhe performancë. Dikush në Apple mendoi të bashkojë të dy pajisjet: Mac Mini dhe iPod nano.

Mac Mini dhe iPod nano (gjithashtu i lëshuar në 2005) u bashkuan. Dy pajisje të pavarura por që mund të bashkohen duke i bërë ato të funksionojnë si hibride, madje mund të flasim për paraardhësin e HomePod. Jashtë shakave, dikujt i shkoi mendja se mund ta godisnin së bashku.

Siç mund të shihet në imazhe, ne shohim se Mac Mini ka një fole 30-pin për të qenë në gjendje të ankorojë gjeneratën e parë iPod nano. Çfarë ishte, natyrisht, paraardhësi i iPod Hi-Fi i Apple që u lëshua në 2006.

Sinqerisht nuk dihet se cili është qëllimi i vendosjes së kësaj pajisjeje në Mac Mini, meqenëse sinkronizimi është bërë me kabllon e integruar. Mund të jetë një bazë karikimi dhe sinkronizimi, por nëse do të ishte vetëm ajo, unë me të vërtetë tashmë e di pse qëndroi në një prototip. Diçka tjetër që kisha në mendje, sigurisht që po. Nuk shkoi mirë dhe nuk u lëshua kurrë.

Tani mund ta shohim falë përdoruesit të Twitter që shpërndau këto foto. DongleBookPro Siç thamë, projekti u hoq nga brenda para se të mund të dilte në treg. Meqenëse madhësia dhe forma e iPod nano ndryshonte vazhdimisht me kalimin e viteve, ky Mac mini do të ishte mbështetur vetëm me gjeneratën e parë dhe mbase të dytë të muzikantit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.