HiFi Doppler Music Player për Mac Sapo u Lëshua

Doppler

Muzika është një nga hobi më i madh universal. Një medium i mirë për të dëgjuar muzikë bën një kohë të gjatë. Nëse nuk ju pëlqen sistemi i menaxhuar nga Apple dhe dëshironi të përdorni Mac, duhet të keni parasysh që versioni kompjuterik i një prej lojtarëve më të rëndësishëm dhe më të besueshëm në treg është nisur. Ne flasim për Doppler i cili tashmë ka versionin e tij për Mac.

Doppler për macOS e bën të lehtë punën me koleksionin tuaj të mediave. Ajo përmban funksionalitet drag-and-drop, kështu që nuk është problem të shtoni muzikë të re në bibliotekën tuaj ose siç quhet në aplikacion-kasaforta. Krijuesit e Aplikacionit përmendin: "Thjesht tërhiq, lësho dhe luaj, nuk nevojiten hapa të veçantë për të kthyer skedarët." Doppler mbështet formate të njohura si MP3, AAC dhe M4A, por gjithashtu formate me cilësi të lartë pa humbje si FLAC, ALAC dhe WAV.

Aplikacioni i ri ofron menaxhim të lehtë për ta mbajtur muzikën të organizuar. Ne vetëm duhet të shtojmë ilustrimet që mungojnë me kërkimin e integruar të ilustrimit dhe nëse duam të kombinojmë disa disqe, duhet të shtypim vetëm opsionin Merge albums. Tani këngët që na pëlqejnë më shumë dhe albumet e shtuara kohët e fundit janë më të lehta për tu gjetur falë versionit të ri të kërkimit që do ta bëjë të lehtë gjetjen e muzikës së dëshiruar. Meqe ra fjala. Po, ju mund të importoni muzikë nga iTunes.

Karakteristika të tjera në dispozicion janë:

 •  Ndërfaqja e përdoruesit vendas
 •  Integrim i ngushtë midis macOS dhe iOS
 • Radha e plotë e lojës
 • listat Të riprodhimit
 • Projektuar dhe ndërtuar posaçërisht për macOS
 • Integrimi i Last.fm që punon jashtë linje

Aplikacioni ka një version provë falas për një periudhë prej 7 ditësh, pas së cilës do të na duhet të paguajmë 25 euro si pagesa e vetme. Për të qenë në gjendje të punoni me Doppler duhet të keni të instaluar macOS 11 Big Sur ose më vonë. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.