Nënshkruani dokumente PDF dhe shumë më tepër me Tiny PDF Editor

Dokumentet në formatin PDF janë bërë Buka jonë e përditshme. Nëse kemi një punë në zyrë, ka më shumë gjasa që gjatë gjithë ditës të marrim më shumë se një skedar në këtë format dhe gjithashtu të vazhdojmë t'i ndajmë ato me njerëz të tjerë.

Ky lloj formati është bërë metoda më e mirë për të nënshkruar çdo lloj dokumenti, pa pasur nevojë të drejtoheni në çdo kohë për ta shtypur për ta nënshkruar për ta skanuar më vonë dhe për t'ia kthyer dërguesit. Ka shumë aplikacione që na lejojnë të kryejmë këtë detyrë, por sot po flasim për Tiny PDF Editor.

PDF Expert është një nga aplikacionet më të mira, nëse jo më i miri, kur bëhet fjalë punoni me skedarë në format PDF, dhe për shumë përdorues është shumë i madh. Sidoqoftë, në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacione të tjera që na lejojnë të kryejmë të njëjtat funksione si PDF Expert në mënyrë të pavarur.

Tiny PDF Editor është një aplikacion i vogël që mund ta shkarkojmë falas përmes Mac App Store dhe me të cilin mundemi nënshkruani çdo lloj dokumenti në formatin PDF, shtoni shënime ose thjesht doodle me miun ose trackpad në një mënyrë shumë të thjeshtë.

Redaktori i vogël PDF nuk na lejon të modifikojmë përmbajtjen që tregohet në dokument, siç është teksti, na lejon vetëm të shkruajmë në të ose të bëjmë shënime, nuk duhet të ngatërrojmë funksionet që na ofron me ato që PDF Expert mund të bëjë për shembull.

Pasi të kemi bërë ndryshimet që duam në dokument, mundemi ruajeni dhe shpërndajeni përsëri ose shtypeni. Ndërfaqja e aplikacionit nuk është shumë e komplikuar, kështu që nuk kërkon njohuri të mëdha ose udhëzime për të filluar përdorimin e këtij aplikacioni që mund ta shkarkojmë falas në këtë moment përmes lidhjes që unë lë në fund të këtij artikulli.

Redaktori i vogël PDF kërkon OS X 10.6, ai mbështet procesorë 64-bit dhe u azhurnua disa muaj më parë për të qenë i pajtueshëm me macOS Mojave. Pavarësisht nga fakti që shkarkimi është falas për të qenë në gjendje të përfitojmë sa më shumë nga aplikacioni, ne duhet të shkojmë në arkë dhe të përdorim blerjen brenda aplikacionit që na ofron.

Redaktues i vogël PDF - Nënshkrues PDF (Lidhja e AppStore)
Redaktues i Vogël PDF - Nënshkrues PDFfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.