Ne ju tregojmë se si të shikoni përsëri prezantimin WWDC 2021

Këtë pasdite në shtatë kohë Spanjolle, Tim Cook dhe ekipi i tij i bashkëpunëtorëve na kanë bërë një prezantim të ri virtual si fillimi i konferencës WWDC 2021.

Në të na kanë paraqitur lajmet që mund t’i shohim në softuerin e ndryshëm të pajisjeve Apple dhe disa shërbime të reja si p.sh. iCloud +. Nëse nuk keni qenë në gjendje ta ndiqni atë drejtpërdrejt, ne do t'ju tregojmë se si mund ta shikoni të vonuar.

Prezantimi i Konferencës Apple Developer, WWDC i mirënjohur, tashmë ka përfunduar. Në të, Tim Cook, Craig Federighi dhe pjesa tjetër e bashkëpunëtorëve na kanë prezantuar virtualisht, lajmet që do të kemi në iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 y tvOS 15. Pothuajse asgjë.

Nëse nuk keni qenë në gjendje ta ndiqni atë drejtpërdrejt, ose thjesht doni ta rishikoni përsëri, ne do t'ju shpjegojmë se si ta bëni këtë pasi të ketë mbaruar.

Apple TV +

Nëse nuk doni ta komplikoni jetën tuaj, hapni aplikacionin Apple TV + dhe do ta gjeni në kopertinë. Jo vetëm që e keni të disponueshëm për të gjitha pajisjet Apple që kanë një ekran, por edhe në TV inteligjentë, TV Android dhe konzolla të ndryshme video. Këtu do të hapë drejtpërdrejt ngjarjen në aplikacion.

YouTube

Një mënyrë tjetër praktikisht universale për të rishikuar ngjarjen. Mund ta shikoni përsëri në kanalin zyrtar të Apple në YouTube.

Podcast Apple

Mund të jetë një rrugë më pak e njohur, por ju gjithashtu keni qasje në prezantim në një ushqim de Apple Podcasts.

Në faqen e internetit të Apple

Si mund të ishte ndryshe, në faqen e internetit të vetë kompanisë do të gjeni edhe prezantimin e kësaj pasdite. Në dispozicion të dy në web mollë kryesore si në Ngjarjet e Apple.

Pra, nëse ju keni humbur kryesor jetoni, nuk keni më një justifikim dhe keni mënyra të ndryshme për të shijuar pothuajse dy orë të ngjarjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.