Një ekzekutiv i Apple thotë se Siri Remote është e vështirë të humbasësh

TV Apple 4k

Me fillimin e gjeneratës së dytë Apple TV 4K, siç theksohet nga një numër i madh thashethemesh, Apple ridizenjoi Siri Remote megjithatë, nuk shtoi funksionin Kërko, një funksion që për shumë përdorues do të ishte shumë i dobishëm kur kërkojmë telekomandën midis jastëkëve të divanit.

Sidoqoftë, për ekzekutivin e Apple Tim Twerdahl, ky funksion nuk është përfshirë sepse duke qenë më i trashë është më e vështirë të humbasësh lehtëpasi nuk rrëshqet nëpër gropat e divanit. Meqenëse është më e vështirë të humbasësh, ky funksion nuk ishte një përparësi për zhvillimin e Siri Remote të ri, sipas mediave. MobileSyryp.

Nuk e di se çfarë lloj divani do të kenë drejtuesit e Apple, por si unë, jam i sigurt se shumë prej jush ju gjithashtu humbni kontrollin e televizionit kjo shumë shpesh dhe kjo nëse është shumë më e gjerë dhe më e gjatë se Siri Remote e Apple TV +.

Me ndryshimet që kemi bërë në Siri Remote - përfshirë bërjen e tij pak më të trashë në mënyrë që të mos bjerë aq shumë në jastëkët e kolltukut - që ka nevojë për të gjitha këto pajisje të tjera të rrjetit për të gjetur se duket pak më pak.

Arsyeja për ndryshimin e dizajnit Siri Remote ishte sepse Apple po synon ofrojnë përvoja më të pasura njerëzit në shtëpi pasi llojet e përmbajtjes dhe mënyra se si njerëzit i qasen ato po ndryshojnë.

Ne e kuptuam që meqenëse shumë njerëz po kalonin në Apple TV si pajisja e tyre kryesore për shikimin e përmbajtjes në televizion, do të ishte e rëndësishme të kesh një telekomandë që i bënte të gjitha në drejtim të ndezjes dhe çaktivizimit të sistemit, kështu që ne donim ta shtonim edhe atë . Ne e dinim se ekzistonte një grup klientësh që ishin rritur me kontrollet me pesë drejtime (lart, poshtë, majtas dhe djathtas) dhe ishin rehat me ta. Ne e dinim se kishte shumë fuqi për të rrëshqitur, por menduam se ndoshta diçka që ofronte më të mirën nga të dy botët ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmirësuar përvojën e klientit.

Remote i ri Siri ka eleminuar si xhiroskopin, ashtu edhe akselerometrin e përfshirë në versionet e mëparshme, kështu që nuk mund ta përdorim më për të shijuar lojërat. Twerdahl pretendon se nëse doni një shfaqje në Apple TV, një çelës kontrolli do t'ju ofrojë përvojën më të mirë.

Në këtë kuptim, për disa ditë, the DualSense për PS5 tani është në dispozicion në Apple Store. Deri në një farë mase mund ta kuptoj që Apple nuk merr një kontrollues të dedikuar të lojërave për Apple TV + pasi nuk është përdorimi i tij kryesor, por heq xhiroskopin dhe akselerometrin nga telekomanda, Më duket si një lojë me shije të keqe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.