Një Mac Pro i ri mund të ketë modelin e Mac Cube antologjik

makube

Ky vit duket të jetë viti që ne shohim një model të ri iMac dhe sipas disa thashethemeve të reja, ne mund ta shohim dy modele të ndryshme Mac Pro. Një model me një madhësi që jemi mësuar dhe një model tjetër që të kujton shumë madhësinë e Mac C4 mitik. Pra, ne do të kemi një Mac Pro me fuqinë e tij në madhësinë pothuajse të një mini mini. Një çmenduri e vërtetë nëse këto thashetheme më në fund bëhen realitet.

Dizajni aktual i Mac Pro ka qenë së fundmi me ne, por duket se ka ardhur koha për të ndryshuar pamjen. Jo vetëm nga brenda, por edhe nga jashtë. Me fjalë të tjera, nuk përflitet vetëm se Mac Pro i ri ndryshon procesorin e tij, i cili merret si i mirëqenë. Ata do të vijnë me Apple Silicon të ri të shoqëruar nga çipi gjithashtu i ri M1. Gjithashtu, me sa duket ata do të vijnë me një dizajn të ri të jashtëm. do të kishte dy modele. Një me të njëjtën madhësi si ajo aktuale dhe një tjetër me gjysmën e madhësisë dhe që do të mbani mend, sipas Bloomerg për G4 Cube të vonë.

Ky Mac Pro i ri të kujton të kaluarën, do të ketë pjesën e jashtme kryesisht prej alumini. Tani akoma nuk e dimë kur këta të dy mund të dalin në treg modele të reja Mac Pro. Por siç e dimë Apple po punon për të përfunduar lëvizjen e saj nga të gjithë Mac-et në Apple Silicon. Tranzicioni pritet të zgjasë dy vjet dhe ne tashmë kemi disa modele që punojnë me këta përpunues të rinj.

Thashethemet tregojnë se Mac Pro i ri ata mund të mbërrinin në fund të vitit 2021 dhe madje edhe në vitin 2022. Sigurisht, ne do të jemi duke pritur që këto lajme të materializohen të modeleve të reja dhe veçanërisht të këtij Mac Pro të supozuar me gjysmën e madhësisë dhe me atë formë të veçantë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)