Një video tregon një laps Apple 3 të pretenduar "shumë me shkëlqim"

laps

Paraqitja e mundshme e një të reje Apple Pencil 3 Padyshim, së bashku me ftesën për këtë ngjarje të martën e ardhshme, janë dy lajmet më të spikatura të javës. Ajo me lapsin e mundshëm ka qenë një nga sekretet më të ruajtura. Deri vetëm disa ditë më parë, kjo gjeneratë e re e mundshme e tretë e Apple Pencil nuk ishte e njohur.

Dhe sot kemi zbuluar një karakteristikë të mundshme të kësaj gjenerate të tretë. Të paktën, strukturën. E cila kalon nga të qenit një e bardhë mat e Lapsit aktual Apple në një të bardhë me shkëlqim, si origjinali. Isshtë e vetmja gjë që mund të shihet në një video që u shfaq në rrjetet sociale, ku tregohet ky Apple Pencil 3 i mundshëm.

Para ngjarjes së Apple «Pranvere e ngarkuar»E cila do të zhvillohet të Martën e ardhshme, disa thashetheme janë shfaqur që tregojnë se një version i ri i Apple Pencil mund të paraqitet në fjalën kryesore. Vetëm disa orë pasi u shfaq kjo thashethem, një video tashmë është kapërcyer në Twitter ku thuhet se shfaqet "Apple Pencil 3".

Videoja është postuar nga një përdorues anonim në Twitter i cili pretendon se është regjistruar në zinxhirin e furnizimit të pajisjes. Në videon e shkurtër e vetmja gjë që mund të vlerësojmë është se Apple Pencil 3 duket të jetë shumë i ngjashëm me modelin e gjeneratës së dytë, por me një ndryshim kryesor: një kthim në një fund me shkëlqim nga versioni i tij i parë.

Jashtë, vetëm struktura ndryshon, nga mat në shkëlqim

https://twitter.com/ileakeer/status/1383034501325066240

Gjenerata e parë Apple Pencil përmban një dizajn të shkëlqyeshëm dhe karikohet përmes lidhjes Lightning. Apple ende shet gjeneratën e parë Apple Pencil për iPad mini dhe nivelin e nivelit 9,7-inç iPad.

Megjithatë, së bashku me iPad Pro 2018Apple prezantoi gjeneratën e dytë Apple Pencil me një dizajn mat dhe aftësinë për tu lidhur magnetikisht në anën e iPad Pro për çiftimin dhe karikimin. Kjo është gjithashtu në përputhje me iPad Air të prezantuar vitin e kaluar.

Supozohet se Apple Pencil 3 kombinon këto dy modele. Duket se ka një buzë të sheshtë për ta lejuar atë të lidhet magnetikisht me iPad Air dhe iPad Pro për karikim, por me një strukturë me shkëlqim.

Me siguri që ky model i ri fshihet funksione të reja brenda, dhe ndryshimi i strukturës është vetëm diferencimi i jashtëm në lidhje me versionin aktual. Do të duhet të presim deri të martën për të zbuluar. Ose jo…


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.