Një tjetër i ulët në projektin Apple Car

Apple Car

Nuk e di nëse projekti i makinave elektrike dhe të automatizuara të Apple do të shohë vërtet dritën e ditës pas kaq shumë shqetësimesh që po ndodhin. Sidomos ajo që përmendet në nivelin e punëtorëve. Shumë viktima po bëhen të ditura në projektin e makinës. Me këtë rast një nga ata që e kanë braktisur projektin e bën për t'u larguar me Metën dhe projektin e tij të ardhshëm në të cilat syzet e realitetit virtual dhe të shtuar do të kenë shumë për të thënë.

Projekti Apple Car po përjeton një qarkullim të vazhdueshëm punonjësish që bashkohen dhe largohen të njëjtë se cili do të jetë flamuri i ri i kompanisë amerikane. Edhe pse çdo vit që kalon dhe ne vazhdojmë të dëgjojmë thashetheme të reja, duket se ato nuk vijnë kurrë në të vërtetë dhe ndonjëherë pyetet nëse janë vetëm thashethemet. Sipas raporteve të reja, shefi i inxhinierisë softuerike të Apple Car, Joe Bass thuhet se është larguar nga Apple në favor të Metës. Bass ishte Menaxher i Lartë i Programit për Inxhinierinë e Sistemeve Autonome në Apple që nga janari 2015. Siç vuri në dukje Mark Gurman në buletinin "Power On" të Bloomberg, ndryshoi profilin e tij në LinkedIn në këtë muaj janar, gjë që tregon se ai u largua nga Apple për të marrë një pozicion të ri diku tjetër.

Pozicioni i ri i inxhinierit është ai i Drejtor i Menaxhimit të Programeve Teknike për Teknologjitë e Realitetit të Përzier në Meta. Është kompania e re që do të jetë përgjegjëse për vënien në funksion të idesë së re të Zuckerberg, Metaverse. Edhe pse Apple po zhvillohet gjithashtu sipas thashethemeve për syzet e realitetit të shtuar.

Basi është i ulët bashkohet me ata të inxhinierëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë në dhjetor. Fillimisht, një drejtor i lartë i inxhinierisë nga Grupi i Projekteve Speciale u nis për në startup-in e avionëve elektrikë Archer Aviation, që së shpejti do të pasohet nga dy të tjerë në të njëjtën kompani, ndërsa një tjetër u nis për në Joby Aviation.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)