Njoftimet e pushit në Safari, diçka shumë e rëndësishme për Apple

njoftime push-safari-0

Kështu të paktën ka treguar dërgimin e një emaili zhvilluesve dhe duke u bërë të qartë se ata duhet të përqendrojnë përpjekjet e tyre në këtë aspekt themelor për Apple dhe se ajo do të integrojë OS X Mavericks si një tipar i spikatur që nga dita e parë.

Sigurisht që ky funksion do të na lejojë të jemi në gjendje të përdorim njoftime por përqendruar ashpër që ne mund të jemi në azhurnim me azhurnimet në faqet tona të internetit të preferuara me informacion mbi rezultatet sportive ose ndryshimet në programim për shembull.

OS X Mavericks prezanton një mënyrë të re për të mbajtur përdoruesit të interesuar në faqen tuaj në një shkallë të gjerë. Tani mund të përdorni shërbimin e njoftimit të Apple për të dërguar njoftime te përdoruesit e faqes suaj të internetit, në mënyrë që ato të shfaqen në desktopin tuaj Mac - edhe kur Safari nuk po ekzekutohet. . Njoftimet me push në Safari funksionojnë njësoj si njoftimet me push në aplikacione të tjera, duke shfaqur ikonën e faqes suaj të internetit dhe tekstin e njoftimit dhe të cilët përdoruesit mund të klikojnë për të shkuar direkt në faqen tuaj të internetit.

Molla gjithashtu ka lene nje video Se si përgatit faqen tënde të internetit për të zbatuar këtë veçori në faqen tuaj të internetit më vonë, diçka që unë mendoj se është e shkëlqyeshme për të zgjeruar mundësitë e faqes, të jesh në gjendje të arrij më shumë përdorues ose siç thotë teksti, të ruash interesin e përdoruesve tashmë të regjistruar.

Tani për tani në Mountain Lion, njoftimet arrijnë vetëm në aplikacione dhe azhurnime që vijnë nga Mac App Store, kështu që zgjerimi i fushës së tyre është padyshim një hap përpara për të përmirësuar këtë karakteristikë aq të “shfrytëzuar” pak në OS X.

Më shumë informacion - Njoftimet Safari 7.0 në Mavericks dhe shtytje në ueb


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.