Reklama e re Apple TV: "E ardhmja e TV janë aplikacionet"

Njoftimi i Apple TV-aplikacione-ardhmja-0

Apple dëshiron që Apple TV i saj të fillojë të marrë rëndësinë që meriton brenda kompanisë dhe të mos jetë një hobi i thjeshtë siç tha Tim Cook dy vjet më parë, për këtë arsye tani po promovon më shumë se kurrë shërbimet e disponueshme në këtë platformë duke dhënë speciale rëndësi për risinë më të madhe që sjell gjenerata e fundit e këtij "aksesori" të televizionit tonë, në fakt, unë u referohem aplikacioneve dhe kompania Cupertino dëshiron ta demonstrojë këtë me një reklamë të re Apple TV.

Nëse tashmë jeni përdorues të këtij Apple TV ose keni pasur një version të mëparshëm, do të mbani mend se nuk kishte qasje në App Store, duhet të vendoseshin për aplikacionet e para-instaluara ose ato të reja që shfaqeshin me çdo azhurnim të firmuerit, megjithatë e gjithë kjo ka ndryshuar dhe tani ne mund të shkarkojmë një numër të mirë të aplikacioneve nga dyqani zyrtar i Apple përveç që mund të shijojmë përmbajtje tjetër audiovizive falë kontratave të Apple me platforma si Netflix për shembull, shumë në modë në Spanjë për momentin.

http://www.youtube/watch?v=bisUwKlSi60De esta manera el nuevo anuncio del Apple TV, hace especial hincapié en el sistema TVOS y en la App Store, mostrando gracias a unas simpáticas animaciones, las distintas capacidades y servicios disponibles en este set-top-box.  En este anuncio se destaca por encima de todo un slogan muy claro que thekson sa vijon: "E ardhmja e TV-së janë aplikacionet". Një këndvështrim shumë i suksesshëm, pasi që sipas mendimit tim modest, ndërveprimi nga shikuesi sa më i madh të jetë, aq më mirë, pasi mundësitë shumëfishohen dhe në fund të fundit qëllimi përfundimtar nuk është askush tjetër veçse të argëtojë përdoruesin me cilësi të përmbajtjes.

Konkretisht, njoftimi nxjerr në pah të dy Netflix, ESPN, lojën Asphalt 8, Disney Infinity, GrubHub, Showtime, Crossy Road, HBO Now dhe Fox Now. Apple duket se e ka bërë reklamën të hartuar në disa kategori të ndryshme të aplikacioneve përfshirë lojërat, ushqim dhe argëtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.