Njihni dhe menaxhoni burimet tuaja Mac me Menysë iStat

Versioni i ri 6.0 i Menysë iStat

Kurdoherë që Mac-u ynë fillon të çalojë, herë pas here ose shumë shpesh, ne fillojmë të kthejmë kokën për të parë nëse arsyeja e mosfunksionimit që po tregojnë pajisjet tona është për shkak të faktit se nuk është formatuar për një kohë të gjatë apo nëse kemi një aplikacion që nuk punon si duhet.

iStat është një aplikacion që na lejon të monitorojmë pajisjet tona në çdo kohë në një mënyrë shumë të rehatshme direkt nga shiriti i sipërm i menusë. iStat na tregon informacion në lidhje me përdorimin e procesorit, grafikë, memorje, përdorim të rrjetit, hard disk, bateri dhe shumë më tepër.

iStat Menus 6 me shumë përmirësime

Menutë e IStat na ofrojnë një gamë të gjerë stilesh të ndryshme, në tekst ose format grafik që mund t'i rregullojmë për t'iu përshtatur nevojave tona. Secila prej menyve janë në rënie dhe na ofrojnë qasje në detaje më të mëdha se ku mund të përdoriml Historia e veprimtarisë dhe funksionimit për 30 ditët e fundit.

Grafikët e CPU-së na tregojnë aktivitetin në kohë reale të pesë aplikacioneve ose shërbimeve që po përdorin më shumë burime në kompjuterin tonë. Statistikat e kujtesës na tregojnë një grafik në byrek, grafik, përqindje ose format shiriti në mënyrë që me një shikim të shohim se si po e bëjmë RAM-in.

iStat gjithashtu na ofron informacion në lidhje me temperatura e hard drive, shpejtësia e ventilatorit, tensionit dhe fuqisë. Informacioni në lidhje me baterinë na lejon të dimë në çdo kohë nëse është duke u ngarkuar, nivelin e baterisë, çfarë ka mbetur për të mbaruar ...

Përfshin gjithashtu një Vegla e Qendrës së Njoftimeve Përmes së cilës ne mund të përdorim shpejt të gjithë informacionin në lidhje me pajisjet tona nëse nuk duam të mbushim shiritin e sipërm të menusë me informacionin e ofruar nga ky aplikacion.

iStat ka një çmim në Mac App Store prej 10,99 eurosh, kërkon OS X 0.11, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe është i disponueshëm në Spanjisht, kështu që gjuha nuk do të jetë pengesë që ne të përfitojmë sa më shumë nga aplikacioni.

Menysë iStat (Lidhja e AppStore)
Menutë iStat9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)