Nomad gjithashtu i drejtohet luftës kundër pandemisë Covid-19

Nomad

Siç po ndodh me shumë kompani, kompania e aksesorëve Nomad po tregon fytyrën e tij më të mirë, më punëtore në luftën kundër pandemisë së koronavirusit që po godet tërë planetin tonë dhe kjo është arsyeja pse ajo po përfshihet në luftën e saj si shumë kompani të tjera të mëdha.

Nomad, është i njohur për prodhimin e kutive, karikuesve, bazave të karikimit dhe produkteve për iPhone, Apple Watch dhe madje edhe Mac, por tani ajo po devijon një pjesë të burimeve të saj të prodhimit në prodhimin e maskave mjekësore që janë shumë të nevojshme. Ata gjithashtu kanë hapur një kanal dhurimi në mënyrë që të gjithë ata që duan të mund të kontribuojnë në këtë prodhim të maska ​​dhe material për tualete.

Harta e covid

Reklamuar në faqen tuaj të internetit Gjetëm të gjitha detajet për të bërë donacione dhe punën që Nomad po bën për të menaxhuar prodhimin dhe dërgesat e maskave në vendet që kanë më shumë nevojë për to, përfshirë tonat, Italinë ose New York. Reallyshtë vërtet diçka që vlerësohet pasi që ky material është me të vërtetë i nevojshëm për të mbrojtur veten nga ky virus edhe pse është e vërtetë që nuk janë maska ​​mbrojtëse maksimale ato janë po aq të dobishme.

Nga Nomad ata shpjegojnë:

Në këtë kohë ne besojmë se më e mira që mund të bëjmë është të ndihmojmë në shpërndarjen e furnizimeve të nevojshme në të gjithë botën për të ndihmuar ata që janë në vijën e parë të "betejës" për të zvogëluar ngjitjen dhe për të luftuar së bashku në mënyrë që ato të shërohen. Profesionistët mjekësorë do të kenë valën e parë të këtyre maskave, të ndjekura nga shërbimet e urgjencës dhe bizneset thelbësore për të furnizuar popullsinë.

Të gjitha gjestet janë të mira dhe kjo është arsyeja pse ne besojmë se kjo lloj iniciative është vërtet interesante lufto kete "mete" kjo po na prek të gjithëve. Siç thonë ekspertët e fushës dhe më veterani i vendit, në kohë lufte kompanitë e adaptuara për të prodhuar të gjitha llojet e produkteve për të mbrojtur popullatën, për të prodhuar armë dhe të tjerët, tani është pikërisht ajo që po ndodh dhe kjo është Kompanitë si Nomad që prodhon pajisje iPhone po kthehen në prodhimin dhe shpërndarjen e një produkti që nuk është në katalogun e produkteve të tyre: maska.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.