Ju nuk mund ta blini më iMac 4 GB 21,5TB 512 inç 1k

iMac

Më parë këtë muaj Disa thashetheme tregojnë se Apple mund të ketë ndaluar së bërëi modele të caktuara iMac 4k. Konkretisht 21,5-inç dhe me kapacitete prej 512 Gb dhe 1 TB. Sot thashethemet janë të vërteta dhe nuk do të jeni në gjendje t'i blini këto modele përmes Web-it. E njëjta gjë që ndodhi me Mac Pro, ajo është ndërprerë dhe Mund të blini vetëm ato modele që mbeten në dyqane dhe në dyqanet me pakicë të palëve të treta. Por duhet ta dini që Apple nuk e shet më atë përmes Uebit.

Cilësimet e IMac 4k hiqen

Apple ka zvogëluar numrin e opsioneve të magazinimit të disponueshëm për 4 inç 21,5k iMac, me duke hequr opsionet e ruajtjes së blicit 512 GB dhe 1TB, gjë që sugjeron që mund të flasim për ndryshime të mundshme në këtë model kompjuteri. Thashethemet e fillimit të muajit janë përmbushur, kur burimet argumentuan se Apple mund të kishte ndaluar prodhimin e këtij modeli iMac me këto kapacitete ruajtjeje.

faqen e internetit të Apple Dyqani tregon vetëm opsione 256 GB SSD dhe 1TB por në versionin fusion Drive. Zbulohet nga MacRumors, nuk ka asnjë mundësi për të zgjedhur një SSD 512 GB ose 1TB SSD në faqe, personalizimet që ishin më parë të disponueshme. Opsione të tjera, të tilla si procesori, GPU dhe azhurnimet e kujtesës, janë akoma të disponueshme, të paktën tani për tani.

Këto ndryshime bëjnë thashetheme të forta se kompania mund të përgatitet të lëshojë një iMac të azhurnuar me Apple Silicon. Si me rikujtimin e këtyre konfigurimeve 4K iMac ashtu edhe me rikujtimin iMac Pro i plotë, Ata sugjerojnë se diçka e re po del në horizont. Ne nuk e dimë nëse rikujtimi i këtyre dy modeleve iMac 4k do të jetë fillimi i fundit për të gjitha konfigurimet e mundshme, por nuk do të ishte për t'u habitur sepse Apple dëshiron që të gjithë Mac-et e saj të jenë Apple Silicon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.