OffMap ju lejon të shikoni hartat tuaja pa një lidhje interneti

offmap-0

Sot interneti është një mjet kaq i gjithanshëm që praktikisht askush nuk dyshon në aftësinë e tij si media masive, argëtim dixhital ose thjesht për arsye pune për tu lidhur vazhdimisht me kompaninë tuaj. Sidoqoftë, nuk mund ta kemi gjithmonë dhe në shumë raste mund ta kemi si burim përmbajtjen të ruajtur lokalisht në pajisjen tonë.

Pikërisht për këtë arsye ka programe për të na bërë këtë proces të shkyçen më të durueshëm nëse me të vërtetë duhet të jemi gjithnjë të lidhur. Programet si p.sh. xhep i cili nuk është as më shumë e as më pak se një aplikacion për të konsumuar përmbajtje informuese dhe multimediale jashtë linje kur të duam.

Në çështjen në fjalë, OffMap do të përdorë bazën e të dhënave Google Maps Si një referencë, e cila jep siguri më të madhe në saktësinë e tyre, do të thotë gjithashtu se nëse shkojmë në një udhëtim dhe gjendemi në vende të panjohura, mund të kemi një hartë të zonës në dorë në rast se nuk ka lidhje interneti ose që kjo nuk eshte shume e mire Kjo do të na lejojë të zmadhojmë rrugët, rrugët dhe në përgjithësi të gjitha vendet me interes që do të shënohen pa probleme, por përkundrazi nuk do të kemi në dispozicion, natyrisht, shërbimet e Street View për të parë fotot 360º të rrugës ose faqja ku jemi në veçanti pasi që përndryshe do të rriste në mënyrë eksponenciale madhësinë e skedarit të ruajtur.

offmap-1

Isshtë gjithashtu e mundur të ruhen hartat në tre mënyra të ndryshme, kështu që ne mundemi vendosni pamjen si Harta, Sateliti ose Hibridi dhe ruajeni hartën në secilën nga ato tre mënyra. Formati në të cilin do të ruhet harta do të jetë. Tiff dhe do të hapet me një pamje paraprake pasi që është thjesht një imazh më shumë, në sfond është diçka që mund ta bëjmë duke hapur Google Maps dhe duke kapur një pjesë të hartës që na intereson si një ekran kapës, megjithatë mendoj se është më e lehtë të kesh një program me gjithçka të integruar pasi që e bën procesin më të lehtë, duke qenë gjithashtu i lirë dhe praktikisht pa zënë hapësirën e diskut.

Më shumë informacion - Phlo, mënyra më e shpejtë për të gjetur faqet tuaja të preferuara

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.