Apple Watch 2 mund të sjellë mundësi ruajtjeje

Siç e dini të gjithë, Apple Watch i gjenerata e parë ka një kapacitet ruajtje mjaft të kufizuar. Aq sa u kritikua kur doli në shitje një vit e gjysmë më parë, edhe pse mund të mos kishte nevojë për më shumë kapacitet në atë kohë.

Ne besojmë se këtë vit do të prezantohemi me një Apple Watch 2 të ri me një sërë veçorish dhe përmirësimesh shumë interesante. Njëri prej tyre do të jetë opsioni për të zgjeruar hapësirën ruajtëse, si me iPhone ose iPad. Më në fund, aksesori më personal i mollës së kafshuar do të na lejojë të çojmë funksionet e saj pak më tej dhe të thyejmë barrierat e kapacitetit.

Dy mundësi ruajtjeje për Apple Watch 2

Aktualisht opsioni i vetëm është 8Gb, në të cilin ndahen aplikacione, foto, muzikë, etj. Por kjo do të ndryshojë, ose të paktën do të përmirësohet. Ne kemi parë se si Apple prezantoi dhe regjistroi disa produkte misterioze në EQL. Thuhet se deri në 10 prej atyre produkteve ishin Apple Watch, i cili na lë paksa të hutuar pasi që aktualisht kemi 3 diapazone të ndryshme me nga 2 madhësi secila, të cilat bëjnë gjithsej 6, jo 10. Duke u kthyer te çështja që kemi arritur një përfundim shumë interesant, dhe ai është që ndoshta Edicioni ka vetëm një kapacitet ruajtje, por diapazoni Watch dhe Sport do të vijë në dy versione të ndryshme.

Duke qenë kështu, dhe për të mos u ngatërruar shumë. Apple Watch 2 në vargjet e tij të zakonshme do të vijë me një mundësi 8 dhe 16Gb. Sigurisht, të tre modelet e orës do të jenë 38 ose 42 mm. Duke parë kështu do të kishim gjithsej 10 modele. Edicioni nuk ka kuptim që ju ofron një mundësi magazinimi pak a shumë, pasi që nëse shpenzoni 13.000 € për një orë nuk duket mirë të thuhet "për 50 € më shumë ne dyfishojmë hapësirën tuaj të ruajtjes".

Jam mjaft i bindur se kjo është ajo që do të shohim në krye të javës tjetër. Më mungon një rritje në ruajtje dhe dije Apple nuk do të na e japë atë ashtuDo të na kushtojë të paguajmë një plus që nuk mendoj se është 100 €, si me iPhone, por 50 €. Një çmim më logjik. Kështu, ne besojmë se çmimet e Apple Watch Sport do të fillojnë me 299 dollarë dhe do të rriten me 50 euro për çdo azhurnim. Më shumë madhësi ose më shumë hapësirë ​​ruajtëse.

Gjithçka rreth Apple Watch 2

Kjo gjeneratë do të jetë mjaft konservatore në dizajn dhe në rripa. Ne praktikisht nuk do të shohim ndonjë risi estetike ose operacionale. Ata do të përmirësohen, po, bateria shumë. Deri në 35% më shumë në nivelin e harduerit. Kësaj i shtohet një procesor shumë më i fuqishëm dhe funksional. Do të ketë një fuqi që nuk është parë kurrë në këtë pajisje shtesë dhe atë rritje që kam përmendur tashmë në kapacitetin e magazinimit. Një trup pak më i hollë dhe rezistencë më e madhe, si ndaj goditjeve ashtu edhe ndaj ujit.

Për ata që kanë gjeneratën e parë të këtij aksesori, unë nuk do të rekomandoja azhurnimin nëse nuk i japin shumë rëndësi funksioneve shëndetësore dhe mund të përfitojnë plotësisht nga lajmet, të cilat nuk do të jenë të shumta. Ndoshta pika kryesore është se më në fund do të mbaj GPS, gjë që do të ketë më shumë kuptim për Apple Watch, megjithëse do të sjellë një konsum më të lartë të energjisë. Gjithsesi me procesorin dhe rritjen e ndjeshme të baterisë nuk do ta vërejmë.

Apple Watch nuk do të ketë veçori të matjes së gjumit, jo më shumë sesa mund të ketë aktualisht. Në këtë kuptim, bateria është akoma një problem, dhe gjithashtu që ka për qëllim të jetë një orë dhe jo një rrip matës 24-orësh. Për këto lloje funksionesh dhe të tjera që lidhen me Shëndetin do të duhet të presim që Apple të prezantojë pajisje të reja të bartshme dhe produkte të reja në 2017, nga të cilat ata na dhanë disa të dhëna disa ditë më parë. Unë shpresoj se vitin e ardhshëm do të arrijë një bandë ose byzylyk më i përballueshëm që përpiqet të arrijë një sektor që nuk kërkon një orë me aplikacione, por një pajisje të thjeshtë dhe nga Apple.

A po planifikoni të merrni Apple Watch 2? Çfarë mendoni për konceptin aktual që kemi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.