Apple Watch 2 mund të jetë deri në 40% më i hollë se paraardhësi i tij

Apple Watch 2-0

Ka kaluar një vit që kur Apple prezantoi orën origjinale Apple Watch, duke hyrë në tregun e orëve inteligjente nga dera e përparme duke rrëmbyer pjesën më të madhe të tregut. Sidoqoftë, ekzistonte rasti i shumë përdoruesve dhe botimeve që ankoheshin për aspekte të caktuara të orës, njëra prej tyre ishte trashësia e saj, pak më shumë se sa ishte e dëshiruar dhe që opinionit të përgjithshëm nuk i pëlqente.

Tani sipas thashethemeve, gjithçka tregon që modeli i ri që do të ishte pasardhës i origjinalit do të ishte deri në 40% më i hollë. Mediat spekulojnë se prezantimi i këtij modeli të ri do të ndodhte në Konferencën e Zhvilluesve të Botës Apple në qershor (WWDC 2016).

Apple Watch 2-koncept-0

Sipas analistit të Wall Street, Brian White Drexel Hamilton, ai lëshoi ​​një raport mbi pajisjen e pritur që mund të lexojë:

Përditësimi i Apple Watch nuk do të zhvillohet në shtator së bashku me iPhone 7, ka më shumë të ngjarë të ndodhë në 2-3 muajt e ardhshëm, dhe për këtë arsye ne mendojmë se një prezantim në WWDC në qershor ka më shumë kuptim. Ne mendojmë se Apple Watch 2 mund të jetë gjithashtu 20 deri në 40% më i hollë se Apple Watch aktual.

Në shtator 2015, analistët Cowen dhe Timothy Arcuri gjithashtu pohuan se Apple Watch 2 do të ishte më i hollë se modelet aktuale. Së bashku me këtë, pritet të ketë një dizajn krejtësisht të ri për një CPU edhe më të miniaturizuar që mund të jetë një procesor ARM Cortex A32 me arkitekturë 32-bit.

Ky procesor A32 premton një jetëgjatësi më e mirë e baterisë me performancë më të shpejtë dhe përdorim më të ulët të energjisë. Mund të jetë edhe deri në 25% më shpejt se ARM-ja aktuale. Pritet gjithashtu që mund të përfshijë karakteristika të reja të menaxhimit të energjisë në krahasim me procesorët Cortex-A7 dhe Cortex-A5, duke siguruar kështu edhe më shumë aftësi për aplikacione të ngulitura që kërkojnë konsum të energjisë boshe.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis Silva dijo

  Haha mendova 40% më lirë. Unë tashmë isha emocionuar

 2.   Kevin dijo

  hahaha eshte qesharake, ju punoni kaq shume per te blere ora e pare e molles dhe kur bleni te dyten ...