Apple Watch shkakton acarim të lëkurës dhe reaksione alergjike në disa përdorues

acarimi i lëkurës i orës së mollës

Apple Watch po shkakton acarim të lëkurës, ndoshta për shkak të një reaksioni alergjik në disa klientë. Lajmi nuk është veçanërisht befasues, duke marrë parasysh se ka disa njerëz që janë alergjikë ndaj materialeve nga të cilat janë bërë shiritat.

P.sh. 'maserrano' një përdorues i reddit, raportoi një problem të dermatitit, për shkak të kontaktit me një rrip Apple Watch Sport: »A ka pësuar dikush tjetër acarim të lëkurës nga rripi Apple Watch? Unë nuk e vesh timen fort, dhe sigurohem që të mos mbetet i lagur midis trupit tim dhe orës pas stërvitjeve, por jam padyshim i sigurt, që është një reaksion alergjik i një lloji. Sapo zbrita nga telefoni me një përfaqësues të Apple, i cili mori informacion nga unë për rreth 20 minuta, përfshirë fotografitë e acarimit dhe historisë sime mjekësore (e gjithë kjo vullnetare, të paktën pjesërisht, për qëllime kërkimore) «

maja e orës së mollës shtrëngoni rripin

Për njerëzit që janë të ndjeshëm ndaj materialeve të caktuara, Apple i kushton shumë vëmendje dhe hulumtimi shkon në zgjedhjen e materialeve për të gjitha pajisjet tuaja. Përveç kësaj për të siguruar që të gjitha materialet janë në përputhje me rregulloret ekzistuese, Apple i zgjeron ato rregullore, përtej këtyre. Në fakt, çdo material që prek lëkurën tuaj i është nënshtruar vlerësimit të gjerë sipas specifikimeve tona.

Kjo perfshin:
● Mijëra teste të përbërjes së materialit.
● Më shumë se një mijë prototipa të përdorura për studime të testeve.
● Qindra vlerësime toksikologjike.
● Konsultime me dermatologë të çertifikuar. alergji nga ora e mollës

Kjo mund të jetë për shkak të alergias, faktorët mjedisorë, ekspozimi i zgjatur ndaj irritues të tillë si sapuni ose djersa, dhe shkaqe të tjera. Nëse e dini që keni alergji ose ndjeshmëri të tjera, kini kujdes që Apple Watch dhe disa prej bandave të saj përmbajnë materiale që mund t'ju japin reaksion alergjik, kështu që jini të kujdesshëm me këtë problem dhe informoni që të blini rripin për Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kapërcej dijo

  Unë kam Fitbit Charge HR dhe e njëjta gjë e saktë gjithashtu ndodh, zgjidhet duke mos qenë derrkuc, duke ndryshuar dore çdo ditë byzylykun dhe duke e pastruar atë. Kështu që mendoj se në  Watch do të jetë e njëjta gjë.

 2.   Andrew dijo

  Epo, është për vetë orën Apple, nëse jo për një rrip për njerëzit me lëkurë të dobët ha

 3.   Pushoni dijo

  Dhe mes kaq shumë testimesh, studimesh dhe kaq shumë mendimesh ... Unë nuk dua të them hej, le të bëjmë teste në lëkurën e tatuazhuar ...

  1.    Jesus R. Arjona Montalvo dijo

   Kjo është një e mirë.