NightOwl na lejon të programojmë, aktivizojmë ose çaktivizojmë shpejt mënyrën e errët në macOS Mojave

NightOwl është një mjet që mund të jetë zgjidhja për shumë përdorues. Bëhet fjalë për mundësinë e programimit, automatizimit ose aktivizimit direkt ose çaktivizimit të mënyrës së errët që shtohet në macOS të ri Mojave.

Në këtë rast është një mjet i shkëlqyeshëm që na lejon të aktivizojmë ose çaktivizojmë modalitetin e errët nga shiriti i aplikimit me anë të një butoni, por jo vetëm kaq, ju lejon ta programoni që të aktivizohet në kohë të caktuara ose të aktivizohet automatikisht në përputhje me kohën e ditës. Pra, kur duam ta aktivizojmë ose çaktivizojmë këtë mënyrë të errët do ta kemi në dorë dhe nuk do të jetë e nevojshme të shkojmë specifikisht te System Preferences> General për ta aktivizuar.

Si funksionon NightOwl

Aplikimi është me të vërtetë i lehtë për tu konfiguruar në Mac-in tonë dhe ne thjesht duhet të shkarkojmë versionin më të fundit të disponueshëm të NightOwl 0.2.6. Pasi të shkarkohet, do të na kërkojë leje për cilësimet e Sigurisë dhe Privatësisë, duhet të pranojmë dhe në rast shtypje nuk do të prekni shkoni te Preferencat e sistemit> Siguria dhe Privatësia> Automatizimi dhe aktivizoni NightOwl.

Tani kemi aplikacionin aktiv dhe thjesht duhet të shtojmë cilësimet që duam në mënyrë që të aktivizohet automatikisht sipas kohës së ditës, manualisht duke shtypur butonin që shfaqet në krye ose thjesht me lindjen e diellit dhe perëndimin e diellit. Kur shtypim butonin Dark ose Light për të ndryshuar mënyrën, dëgjohet tingulli i një bufi që tregon ndryshimin. Një mjet vërtet interesant!

Kjo është Linku në mënyrë që të mund ta shkarkoni mjetin direkt nga faqja e internetit e zhvilluesit, një mjet që nga rruga Isshtë falas por na ofron mundësinë e dhurimit të një dollari për punën e shkëlqyer të bërë, kështu që varet nga ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.