Përzieni dy imazhe me efekt të tretjes dhe krijoni kompozime fantastike me Image Mix

Ne vazhdojmë të flasim për aplikacionet në I'm from Mac në mungesë të lajmeve që lidhen me botën e Apple. Sot po flasim për aplikacionin Image Mix, një aplikacion që na lejon të shtojmë efektin e tretjes në imazhet tona për t'i kombinuar ato dhe për të marrë rezultate spektakolare dhe argëtuese.

Image Mix automatikisht gjeneron një shtresë me imazhin e dytë dhe aplikon një efekt të butë transparent duke krijuar një efekt artistik duke marrë një përbërje fantastike. Zbatimi i efektit të shpërndarjes me Image Mix është një proces shumë i thjeshtë që nuk kërkon ndonjë njohuri të redaktimit të fotografisë.

Kur vendosim efektin në përbërje, ne mund të vendosim niveli i transparencës së imazheve përmes selektorit që na ofron aplikacioni. Ndërfaqja e përdoruesit është shumë e thjeshtë dhe për të lëvizur imazhet që janë pjesë e kombinimit të imazhit, ne thjesht duhet ta lëvizim imazhin derisa të jetë në pozicionin e duhur.

Pasi të kemi krijuar përbërjen që kemi dashur, nga vetë aplikacioni mundemi ruajeni foton për ndarjen e mëvonshme me aplikacionet që ne përdorim rregullisht, të tilla si email, Mesazhe, Telegram ose ta dërgojmë me AirDrop në pajisjen tonë për ta shpërndarë direkt nga terminali.

Si funksionon Image Mix

  • Së pari ne duhet të zgjedhim për të tërhequr dy imazhet me të cilat duam të krijojmë kombinimin.
  • Së dyti, ne duhet të zbatojmë efektin dhe të rregullojmë nivelin e transparencës.
  • Më në fund ne lëvizim të dy imazhet në mënyrë që të mund të bëjmë kombinimin që kërkojmë me efektin e tretjes.
  • Në fund, ne klikojmë në Ruaj për të ruajtur skedarin që rezulton në hard drive tonë dhe bëjmë gjithçka që duam me të.

Image Mix ka një çmim në Mac App Store prej 8,99 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon OS X 10.10 ose më të lartë.

Përzierja e imazheve - Shkrini (Lidhja e AppStore)
Përzierja e imazheve - shpërndahet5,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.