Apple Pay do të ketë ngjarjen e saj të parë 'Lose Your Wallet' në San Francisko

mollë-paguaj

Kjo është një nga ato gjëra që nuk i arrin të gjithë, por nuk përjashtohet që në të ardhmen të munden. Ngjarja 'Lose Your Wallet' do të zhvillohet në 23 Qershor dhe do të përfundojë në 25 Qershor, në këtë kohë të gjithë ata përdorues që bëjnë blerjet e tyre me mënyrën e pagesës në më shumë se 30 institucione të aderuara në promovim në Hayes Valley dhe Marina, në San Francisco, ata do të përfitojnë nga zbritje me karta dhuratë dhe shumë surpriza të tjera. Kjo nuk është një shtytje tjetër për të bërë blerje përmes sistemit të pagesave të Apple në Shtetet e Bashkuara.

Ajo që është e qartë është data dhe vendi i kësaj ngjarje të parë, por nuk është aq e qartë nëse do të jetë e vetmja që mbahet nga ata në Cupertino apo do të zgjerohet në më shumë vende në SH.B.A. Mund të ndodhë që në një të ardhme jo shumë të largët ky lloj promovimi të mund të kryhet në më shumë vende në vend, që do të thotë përfitime për vetë tregtarët, përdoruesit dhe padyshim për Apple.

Asgjë nuk dihet për detajet dhe kartat dhuratë që ata do të ofrojnë për të paguar me Apple Pay, kjo është diçka që do të shihet gjatë promovimit. Padyshim, pagesat duhet të bëhen duke përdorur një iPhone ose Apple Watch të pajtueshëm. Sipas disa analistëve kur mbaron viti 2017 Apple Pay do të ketë arritur në 86 milion përdorues në të gjithë botën, kështu që shifrat janë mjaft të mira nëse marrim parasysh që jo të gjithë mund të shijojnë Apple Pay dhe se në disa vende si Spanja, ajo është në dispozicion vetëm me një bankë dhe dy "shtesa" të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.