Apple Pay ka bërë 4 herë më shumë transaksione sesa PayPal në tremujorin e fundit

Apple Pay

Disa orë më parë, djemtë nga Cupertino prezantuan llogaritë tremujore që korrespondojnë me periudhën nga qershori deri në shtator 2019 dhe si zakonisht që nga janari, nuk u njoftuan shifra të shitjeve për Mac, iPhone ose iPad, kështu që Ata folën vetëm për paratë që kanë fituar me produktet dhe shërbimet e tyre, diçka që pak mund të interesohet vërtet.

Por gjithashtu, dhe si zakonisht, Tim Cook bëri një seri komentesh në lidhje me rritjen që po përjetonin disa nga shërbimet e tyre, veçanërisht teknologjinë e pagesës elektronike të quajtur Apple Pay. Sipas kompanisë, transaksionet Apple Pay Ata janë dyfishuar nga viti në vit dhe sapo e kanë tejkaluar PayPal.

Tim Cook tha se Apple Pay kishte gjeneruar 3.000 miliard transaksione gjatë tremujorit të fundit fiskal të kompanisë, duke tejkaluar numrin e transaksioneve PayPal dhe se ajo po rritet deri në 4 herë më shpejt se veterani i pagesave përmes internetit.

Siç pritej, të ardhurat përmes Apple Pay arritën një rekord historik, duke demonstruar edhe një herë se ato përdoren gjithnjë e më shumë nga klientët e kompanisë jo vetëm përmes iPhone, por edhe me Apple Watch, iPad ose direkt përmes internetit, megjithëse prania e Apple Pay si një mënyrë pagese në faqet e internetit është ende një pakicë.

Ne kishim të ardhura rekord të të gjitha kohërave nga shërbimet e paguara. Të ardhurat dhe transaksionet e Apple Pay u dyfishuan nga viti në vit, me më shumë se 3.000 miliard transaksione në tremujorin e shtatorit, duke tejkaluar numrin e transaksioneve PayPal dhe duke u rritur 4 herë më shpejt. Apple Pay është i pranishëm në 49 tregje në të gjithë botën, me më shumë se 6.000 lëshues në platformë.

Një tjetër nga njoftimet që Apple bëri në konferencën e fundit për aksionarët, është mundësia e financoni me 0% interes blerjen e çdo modeli iPhone përmes Apple Card.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.