Pas azhurnimit të HomePod në 14.5, disa përdorues kanë probleme në hyrjen në Apple Music

HomePod mini

Javën e kaluar Apple lëshoi ​​versionin përfundimtar të iOS 14.5 dhe iPad 14.5 një version që, më në fund, na lejon zhbllokoni iPhone tuaj me Apple Watch në dore (një funksion që mund të kishte mbërritur disa muaj më parë) përveç prezantimit të një sistemi të ri që pyet përdoruesin nëse dëshirojnë që aplikacionet të gjurmojnë të dhënat e tyre.

Së bashku me këtë azhurnim, Apple lëshoi ​​gjithashtu versionin 14.5 të HomePod megjithatë, duket se ky azhurnim nuk po funksionon siç duhet meqenëse disa përdorues pohojnë se nuk mund të përdorin komandën Hey Siri për të kërkuar një këngë, listë dëgjimi… në Apple Music.

https://twitter.com/MikeMcNamara/status/1389685509576855565

Versioni 14.5 për HomePod u përqendrua në rregullimin e defekteve të ndryshme, pa prezantuar ndonjë funksionalitet të ri. Të hënën e kaluar, Apple lëshoi ​​një azhurnim të ri për iOS 14.5.1 me "rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime të performancës" që rregullon çështjen që kaloni në Transparencën e Ndjekjes në opsionet e konfigurimit në disa vende.

Së bashku me këtë version, Apple lëshoi ​​gjithashtu versionin 14.5.1 të softuerit për HomePod, një azhurnim që nuk zgjidhet as problemi. Disa përdorues pretendojnë se duke rivendosur fabrikisht HomePod, Siri ka kuptuar përsëri kërkesat për riprodhim përmes Apple Music. Siç kam komentuar, ky problem nuk është shumë i përhapur, por atje është. Nëse po përjetoni një mosfunksionim me HomePod, duket se opsioni është ta riktheni atë nga e para.

Ky problem po prek vetëm HomePod, jo HomePod mini. Gjatë gjithë javës së kaluar dhe në fillim të kësaj jave, disa nga shërbimet e Apple si iTunes dhe Apple Music kanë përjetuar keqfunksionime, probleme që mund të jenë fajësuar për këto dështime. Alsoshtë gjithashtu e mundshme që gjatë procesit të instalimit kjo të mos jetë kryer në mënyrë korrekte pasi që kur restauroni pajisjen, ajo funksionon përsëri siç ishte në fillim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ensaro dijo

  Me përjashtim të gabimit 14.5.1 nuk shfaqet për HomePod.

 2.   RODRI dijo

  E njëjta gjë ndodh me iPhone 12 pro max dhe carplay tim