Personalizoni dokumentet tuaja me Elements Lab

Kur krijoni dokumente, kur është e mundur, përfshirja e imazheve ose grafikëve do të bëjëleximi është shumë më i këndshëm, për sa kohë që teksti për të. Kur bëhet fjalë për përfshirjen e clipart, përpunuesit e teksteve që ne mund t'i përdorim rregullisht përfshijnë një galeri, jo shumë të gjerë, por të mjaftueshme për shumicën e nevojave.

Sidoqoftë, ka disa përdorues që mund të kenë disa kërkesat kryesore. Për këtë lloj përdoruesi, në Mac App Store kemi në dispozicion Elements Lab, një koleksion prej mijëra imazhesh midis të cilave gjejmë ikona, logo, shënja, shirita ...

Shtimi i këtij lloji të elementeve në dokumentet tona është një detyrë shumë e thjeshtë, pasi ne duhet vetëm ta zgjedhim atë nga Elements Lab dhe ta tërheqim direkt në pozicionin ku duam ta vendosim. Nëse po përdorim përpunuesin e fjalëve në ekran të plotë, mund të zgjedhim të kopjojmë dhe ngjisim imazhin në fjalë.

Të gjitha imazhet janë krijuar me sfonde transparente, e cila na lejon t'i shtojmë ato në çdo lloj dokumenti që po krijojmë, pavarësisht nga ngjyra e sfondit. Për më tepër, ne gjithashtu mund të modifikojmë parametrat kryesorë të imazhit siç janë shkëlqimi, nuanca ... si dhe të na lejojnë të ndryshojmë madhësinë që t'i përshtatet nevojave tona.

Megjithëse Elements Lab është dizajnuar të përdoret me Apple Pages, nuk është i vetmi procesor i pajtueshëm me këtë aplikacion, kështu që mund ta përdorim gjithashtu për të krijuar dokumente me Microsoft Word, paketën Libre Office ...

Elements Lab ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 19,99 euro, një çmim që shpesh zvogëlohet, kështu që nëse nuk nxitojmë ta shkarkojmë, mund të presim që ky aplikacion të dalë në shitje, një aplikacion, i cili nga rruga, është përkthyer plotësisht në Spanjisht që lehtëson shumë kërkimin e përmbajtjes cfare na duhet


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.