Pixelmator është azhurnuar me mbështetjen për Force Touch

Pixelmator-3.3-2

Nëse ka një risi të dukshme për pjesën tjetër të pajisjeve që nga lansimi i MacBook-ut të ri 12-inç, është implantimi i Prek forcën. Kjo teknologji u soll menjëherë në trackpad të 13-inç Macbook Pro dhe pritet të mbërrijë së shpejti për pjesën tjetër të Macs në katalogun Apple, ndoshta do të kemi një pamje paraprake ose diçka të re në lidhje me të në WWDC në qershor.

Aplikimet gjithashtu po arrijnë këtë tipar të ri emocionues në Mac dhe Pixelmator tashmë zbaton në versionin e tij të fundit 3.3.2 funksione që lidhen me Force Touch.

Pixelmator

Mbështetja e Pixelmator me Force Touch shton disa mundësi për furçat e aplikacionit dhe na lejon të bëjmë vizatime dhe trashësi të ndryshme ndryshimi i presionit të ushtruar në trackpad. Ai gjithashtu shton pajtueshmërinë me aplikacionin e ri Fotografitë dhe disa përmirësime në performancën dhe funksionimin e përgjithshëm të aplikacionit.

Pas ofertës së fundit të aplikimit muaji prill, tani vjen një version i ri që padyshim përmirëson performancën e aplikacionit dhe ju ofron mundësi të reja përdorimi. Me siguri nëse e keni blerë tashmë këtë aplikacion keni humbur njoftimin, por nëse nuk është shfaqur mund ta gjeni nga menuja e mollëve - Dyqani i Apps ose duke hyrë direkt në skedë Përditësimet në Mac App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.