Pixelmator Pro tani mbështet temën e errët dhe të lehtë të macOS Mojave

Në vitet e fundit, ne kemi parë se si mjeti Pixelmator ka evoluar në mënyrë eksponenciale dhe është bërë për shumë përdorues zëvendësimi perfekt për Photoshop-in e plotfuqishëm. Në Mac App Store kemi në dispozicion dy versione të këtij mjeti: Pixelmator dhe Pixelmator Pro, ky i fundit është versioni me më shumë funksione dhe ai përfiton plotësisht nga teknologjia Metal e Apple.

Një nga risitë kryesore që na ka sjellë versioni i fundit i macOS, i pagëzuar si Mojave, gjendet në temë e errët, një temë e errët për të cilën kujdeset errësoni si ndërfaqen e aplikacionit ashtu edhe shiritin e menusë dhe Dock. Por nuk funksionon si magji dhe nëse aplikacionet nuk janë në përputhje me këtë funksion, pa marrë parasysh se sa kemi vendosur mënyrën e errët, ndërfaqja do të mbetet e njëjtë.

Pixelmator Pro sapo është azhurnuar për të shtuar mbështetje për këtë veçori, një tipar që sigurisht do të vlerësohet nga të gjithë ata përdorues që nuk janë mësuar kurrë me ndërfaqen e zezë që aplikacioni ka treguar gjithmonë, si në versionin Pro, ashtu edhe në atë normal.

Por kjo nuk është e vetmja risi që gjetëm në azhurnimin më të fundit të aplikacionit, pasi ajo gjithashtu na ofron mundësinë për të kryer veprime të shpejta, për të qenë në gjendje të kryejë veprime të programuara më parë automatikisht, një funksion shumë i ngjashëm me atë që ofrohet aktualisht nga shkurtesat Siri që kanë ardhur nga dora e iOS 12.

Një tjetër risi që na sjell ky azhurnim mund të gjendet në pajtueshmëria me shkronjat SVG, një domosdoshmëri për shumë dizajnerë dhe që deri më tani nuk ishte në përputhje me versionin Pro të Pixelmator.

Pixelmator Pro ka një çmim të rregullt prej 64,99 euro, por për disa javë, ne mund ta kapim atë me gjysmë çmimi, për vetëm 32,99 euro.

Pixelmator Pro (Lidhja e AppStore)
Pixelmator Pro19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.