Njihuni me RAW Power 2.0 si një alternativë ndaj aplikacionit Fotografitë

Me mundësinë e të qenit në gjendje të redaktoni foto në format RAW në iOS, shfaqen redaktues të rinj fotografish që ju lejojnë të përfitoni nga marrëdhënia midis iOS dhe macOS, për të redaktuar fotot në këtë format. Edhe pse RFuqia AW 2.0 Prandaj ka versione në të dy sistemet operative, këtu ne përqendrohemi në versionin macOS.

Përveç kësaj, ky aplikacion është zhvilluar nga dikush që e njeh shtëpinë në mënyrë të përsosur, ashtu siç është Nik bhatt, i cili aktualisht punon në Gentlemen Coders, por më parë ka punuar në ekipet e zhvillimit të iPhoto dhe Apertura, paraardhësi i Photos dhe një version më Pro i Fotografitë që Apple ndërpreu. 

Çfarë gjejmë në RAW Power for Mac 2.0?

Së pari një version shumë e optimizuar për macOS. Ashtu si versioni i tij për iOS, ai ka një fleksibilitet të madh për të lundruar midis fotove dhe mënyrës së hapjes së tyre. Një aspekt për t'u theksuar është se të njëjtat funksione të Vignette, Automatik Enhancement, Black and White gjenden në aplikacion, por ne gjithashtu mund ta përdorim atë nga Zgjatjet e fotove për macOS.

Aplikimi është përmirësuar në trajtimin e rregullimeve, gjë që lejon bërjen e rregullimeve të ngjyrave, pa u shfaqur imazhe të detyruara. Pak nga pak, teknologjia bën pak fotografi të "përdorshme" të tilla si imazhe shumë të lehta ose shumë të errëta, ato mund të bëhen imazhe shumë të vërteta dhe të përdorshme.

Edhe kështu, aplikacioni Mac ka më shumë funksione që nuk i kemi në opsionet e shtesave të Fotografitë. Ne kemi strukturën klasike të grupimit të fotove nga albumet ose dosjet dhe në të njëjtën kohë krijoni një dosje me fotot e preferuara. Një tjetër tipar është aftësia për të parë foto të ngjashme me një Finder. Gjithashtu nga pamja e përgjithshme, por edhe nga fotografia e hapur, ne mund të konsultohemi me metadata me informacion të shkëlqyeshëm.

Mund të përdorim RAW Power 2.0 për Mac, si në macOS High Sierra ashtu edhe në Mojave. Mundet blini në Mac App Store me një çmim prej 29,99 €, por nëse vini nga versioni i mëparshëm, azhurnimi në versionin 2.0 do të jetë falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.