Podcast 11 × 23: Viruset në macOS?

Podkasti i Apple

Java e kaluar ishte java e fundit që përdorëm aplikacionin Skype për të bërë tonat #podcastapple javore dhe ne kaluam në StreamYard. Kjo duket se u ka pëlqyer shikuesve në skenë më shumë sesa ne vetë. Opsioni për të ndarë me lehtësi ekranin, për të publikuar komentet tuaja drejtpërdrejt dhe veçoritë e tjera të reja të implementuara duket se është i shkëlqyeshëm.

Por hej, duke lënë mënjanë përmirësimet në mënyrën se si ne e bëjmë podcast-in tonë, e rëndësishme është përmbajtja dhe podcast-i i mbrëmshëm ishte i ngarkuar me përmbajtje të mirë. Ugshtë e shëmtuar ta thuash vetë por kur koha kalon shpejt është një shenjë që gjërat bëhen mirë dhe dje fluturoi ora podcast.

Ne folëm për kryefjalën e mundshme të Apple për marsin e ardhshëm, atë që mund të shohim në të dhe siç shpjegon mirë titulli i këtij artikulli, ne gjithashtu po flisnim për antivirus për Mac, malware dhe pse njerëzit instalojnë antivirus në kompjuterët Apple kur në të vërtetë shumica e koha Ato nuk janë të nevojshme.

Nëse dëshironi mund të na ndiqni drejtpërdrejt çdo të martë në mbrëmje, direkt nga kanali ynë në YouTube, ose prisni disa orë, derisa të jetë në dispozicion audio podcast përmes iTunes, Siç është zakonisht. Nëse keni ndonjë problem, dyshim ose sugjerim për podcast-in tonë, mund ta komentoni drejtpërdrejt përmes bisedës së disponueshme në YouTube, duke përdorur hashtag #podcastapple në Twitter që gjithashtu ju bën të merrni pjesë në lotari për një rast lëkure Nomad ose nga kanali ynë në Telegram e cila është plotësisht falas dhe e hapur për të gjithë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.