9 × 35 podcast: një javë me iOS 12, watchOS 5 dhe macOS Mojave

Një javë më pas lançimi i beta-s së parë të iOS 12, watchOS 5, macOS Mojave dhe tvOS 12, ekipi i Actualidad iPhone dhe Soy de Mac u takuan për të folur se si shkoi beta e parë, çfarë na pëlqente më shumë, çfarë na pëlqente më pak, si funksionon bateria, cila është performanca ...

Përshtypjet e përgjithshme ato kanë qenë shumë pozitive, diçka që është veçanërisht e habitshme duke marrë parasysh se beta e parë, veçanërisht iOS, është zakonisht një ikje e baterisë, por këtë herë, ju mund të shihni se Apple ka dashur të përqendrohet në performancën, siç u njoftua në konferencën inauguruese të WWDC.

Përveç lajmeve dhe mendimeve rreth lajmeve të javës, ne do t'i përgjigjemi edhe pyetjeve të dëgjuesve tanë. Gjatë gjithë javës ne jemi aktivë në Twitter hashtag #podcastapple kështu që mund të na pyesni se çfarë dëshironi, të na bëni sugjerime ... Pyetje, udhëzime, mendim dhe rishikim të aplikacioneve, gjithçka ka një vend në këtë seksion që do të zërë pjesën e fundit të podcastit tonë dhe duke qenë një mënyrë e shkëlqyeshme për të bashkëpunuar çdo javë.

Podcast-i Actualidad iPhone mund të ndiqet përmes transmetimit kanali ynë në YouTube dhe të marrin pjesë në të përmes bisedës me ekipin Podcast dhe shikuesit e tjerë. Mos harroni të regjistroheni në kanalin tonë në merrni njoftime kur fillon regjistrimi drejtpërdrejtë të podcastit, si dhe kur shtojmë video të tjera që publikojmë në të.

Shtë gjithashtu në dispozicion në iTunes në mënyrë që të mundeni degjo kur te duash duke përdorur aplikacionin tuaj të preferuar Podcast. Rekomandohet që të regjistroheni në iTunes në mënyrë që episodet të shkarkohen automatikisht sa më shpejt që të jenë në dispozicion, gjë që zakonisht bëhet disa orë pas regjistrimit të episodit javor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)