Apple pret kabllon e Apple Watch dhe e lë atë në një metër

karikues-orë-mollë

Një nga gjërat që tërhoqi më shumë vëmendjen e përdoruesve që deri më tani po shijojnë një Apple Watch, është kur hapni kutinë për të kontrolluar pasi kablli i ngarkuesit të pajisjes ishte dy metra, një gjatësi më se e mjaftueshme për të qenë në gjendje të karikojmë Apple Watch tonë pa u frikësuar se ndonjë fërkim ose tërheqje e kabllit do ta bënte atë të binte në tokë.

Por me fillimin e Apple Watch Series 1 dhe Series 2, kompania me bazë në Cupertino ka menduar se ky kabëll është shumë i gjatë dhe e ka shkurtuar atë, duke e lënë vetëm një metër të gjatë. As aq shumë, as aq pak, një metër është akoma një kabllo shumë e shkurtër për të rimbushur ndonjë pajisje, dhe dy metra është tepër e gjatë. Një metër e gjysmë do të ishte gjatësia ideale, por duket se për Apple jo.

Apple-Watch-i ri

Duke përgjysmuar kabllon Apple, ju po kurseni një pjesë të rëndësishme të kostos së këtij kablli, pasi merr gjysmën e kabllit, por e vë Apple Watch në një situatë të rrezikshme, veçanërisht për ata përdoruesit që nuk kanë një dalje pranë komodinës së tyre të natës dhe ata ishin mësuar me këtë tel.

Por nuk është i vetmi ndryshim që do të gjejmë në modelet e reja Apple Watch, pasi që kompania ka filluar të bëjë diferencime për sa i përket pajisjeve që na ofron secila pajisje. Ndërsa modeli Series 2 na ofron një karikues, me sa duket 5W si iPhone, Apple Watch Series 1 nuk e ka ngarkuesin, kështu që ne do të duhet të bëjmë radhë për të karikuar pajisjen nëse nuk duam të kalojmë nëpër Apple Store dhe të paguajmë 19 euro që kushton një karikues.

Një lëvizje absurde pa marrë parasysh se ku shikoni sepse mund të jetë një kosto shumë e vogël për kompaninë përfshini këtë pajisje në kuti. Unë nuk mendoj se qëllimi i tyre është që përdoruesit të paguajnë 100 euro më shumë dhe të marrin Apple Watch Series 2, i cili vjen me ngarkuesin dhe të gjitha pajisjet përkatëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fernando dijo

  Nuk e di pse thoni që karikuesi nuk përfshihet në Serinë 1. Nëse porosisni nga aplikacioni, ai është në përmbajtjen e kutisë.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Në përshkrimin e përmbajtjes së kutisë Seria 1 mund të lexojmë: Përshtatës energjie USB 5 W (përfshirë vetëm me Apple Watch Series 2)

 2.   Fernando dijo

  Ke te drejte. Por kur flisja për gjatësinë e kabllos mendova se kishe ndërmend karikuesin jo prizën. Na vjen keq për keqkuptimin

  1.    Ignacio Sala dijo

   Asgjë nuk ndodh njeri. Unë jam i pari që bëj gabime shumë herë.
   Përshëndetje.