WeChat po vjen sot në Mac App Store

WeChat

Sapo u hodh në dyqanin e aplikacioneve Mac një tjetër aplikacion mesazhesh që synon të rrisë masën e përdoruesve duke e bërë këtë aplikacion të pajtueshëm me OS X. Wechat, që është emri i këtij aplikacioni, lëshon aplikacionin plotësisht falas dhe bashkohet me aplikacionet e mesazheve tashmë të disponueshme për OS X si p.sh. Messenger i sapo azhurnuar për Telegram.

WeChat është në iOS që nga viti 2011 dhe është gjithashtu i disponueshëm në Android dhe Windows Phone, nuk është se ka një numër të lartë përdoruesish si aplikacionet e tjera që ne të gjithë i njohim, por shifrat e fitimit të zbuluara nga vetë Tencent, e cila është kompania mëmë e WeChat, shpjegojnë mirë performanca e shërbimit dhe është se përdoruesit aktivë të aplikacionit të tij (duke shtuar ata të Weixin që është versioni kinez i aplikacionit) arriti në 355 milion në fund të vitit 2013, duke rritur numrin e përdoruesve me 121% dhe 6% krahasuar me tremujori i kaluar Tani bëhet fjalë për përdoruesit e OS X, le të shohim se si funksionon.

Aplikacioni i ri për Mac, si aplikacionet e tjera të ngjashme, ju lejon të krijoni grupet tuaja, të komunikoni me këdo që ka të instaluar aplikacionin në celularët e tij ose në Mac, të dërgoni foto, emocione dhe gjithçka që mund të bëhet me aplikacionin për iOS. Po me të vërtetë, të dhënat që duhet të merren parasysh para së gjithash janë ato Ne nuk mund të regjistrohemi me të njëjtën llogari në iPhone dhe në Mac në të njëjtën kohë si për shembull nëse lejon aplikimin për OS X Telegram, dhe padyshim kërkon instalimin e aplikacionit në pajisjet tona mobile në mënyrë që të përdorin OS X.

Epo, kjo pikë po sqarohet, gjëja e parë që duhet të bëjmë pasi të shkarkojmë në Mac-in tonë është të shtojmë ID-në tonë të aplikimit ose të përdorim një kod QR:

wecht-mac

Sapo të futemi do të shohim që kontaktet që kemi shtuar shfaqen në aplikacionin WeChat të smartphone-it tonë dhe na mbetet vetëm të fillojmë ta shijojmë atë.

wechat-mac-1

Ka një madhësi prej 7.9 MB, reptimos se është plotësisht falas dhe është i pajtueshëm me OS X 10.7 ose më vonë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.