Total War: Fall of the Samurai përditësimet për macOS Catalina

Lufta totale: RALLNIA E SAMURAI Përmirësimet në MacOS Catalina

Hasshtë bërë për të lypur, por më në fund Lufta totale: Rënia e Samurai është azhurnuar në versionin 64-bit dhe për këtë arsye është tashmë i pajtueshëm me sistemin operativ më të fundit macOS. Gjithashtu nuk është lajmi i vetëm i mirë që na vjen duke ditur këtë azhurnim. Zhvilluesit e lojërave kanë vendosur bateritë për të bërë më të mirën lojë dhe grafikë. Loja dhe përdoruesit e vlerësojnë atë.

Kjo lojë, bazohet ne periudhen e luftes ne Boshin, Dhe në këtë lojë të veçantë, historia fillon në 1864, ku fuqia koloniale e fuqive të mëdha u vu në dyshim, ndërsa Japonia u rrit në fuqi dhe pasuri.

Samurai duket më mirë në këtë azhurnim të ri

Siç mund ta dini tashmë në Lufta totale: Rënia e Samurait, hEkzistojnë tre agjentë të rinj: Veterani Alien, Ishin Shishi dhe Shinshengumi. Një nga risitë më të mëdha të kësaj loje të shkëlqyeshme është se ju mund të zgjidhni midis lojës me klanet që mbështesin Shogunatin, me klanet perandorake ose me fuqitë perëndimore. Ju keni tre për secilën palë për të vendosur preferencat tuaja.

Deri kohët e fundit, ata përdorues që kishin instaluar këtë lojë në Mac-et e tyre duhej të zgjidhnin të vazhdonin të luanin ose të azhurnoheshin në macOS Catalina. Tani për tani, ju mund t’i bëni të dyja, sepse jo vetëm që është azhurnuar në versionin 64-bit (Këshillohet të çinstaloni versionin 32 dhe më pas ta instaloni këtë të ri), nëse jo, ai gjithashtu përdor motorin grafik Metal në vend të OpenGL.

Funksionalitete dhe përmirësime të tjera të vogla janë shtuar dhe sa herë që ka një azhurnim, defektet janë lustruar. Gjithashtu tani loja ka një rënie të vogël të çmimit, aktualisht kushton 32,99 €. Një mundësi e mirë për të instaluar dhe për të pasur disa sfida të këndshme duke luajtur Samurai ose Colonizer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)